В «Укренерго» викрили «крота», який наводив російські дрони на засекречені об’єкти

Айтівець «Укренерго» передавав російським спецслужбам інформацію про підземні об’єкти, які забезпечують безперебійне функціонування енергетичної системи України. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі генпрокурора.
Йдеться про працівника «Укренерго», якого викрили на передачі ФСБ відомостей про критично важливий об’єкт енергетики. Встановлено, що через месенджер він передав ворогу інформацію про місце розташування прихованого захищеного центру.
Як уточняють в СБУ, фігурантом є ІТ-фахівець «Укренерго», він мав передати російським спецслужбам дані про підземні центри резервного копіювання інформаційних баз компанії, які забезпечують безперебійне функціонування енергетичної системи України.
Також ворог сподівався отримати від «крота» геолокації газотурбінних генераторів, які встановили для альтернативного енергозабезпечення киян у разі пошкодження рашистами столичних електропідстанцій.
За даними слідства, зрадник отримував завдання від ФСБ через свого родича, який раніше очолював в Україні одну із заборонених прокремлівських партій, а зараз співпрацює з російською спецслужбою на лівобережжі Херсонщини. У вересні 2022 року цей родич вже отримав в Україні заочну підозру за державну зраду.
«Крота» викрили і затримали на Київщині. Під час обшуків у нього вилучили смартфон із доказами роботи на ворога.
Фігуранту оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зловмисник перебуває під вартою.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-09-26 21:05:00