Україна і світ

В Україну прибуло унікальне медичне обладнання від канадських партнерів

Про це розповіли організатори акції, представники Фонду «Кленова Надія» та канадської компанії Thornhill Medical під час презентації в Укрінформі. 

— Сьогодні ми передаємо 30 систем штучної вентиляції легенів Thornhill Medical MOVES® SLCтм у межах проєктів з медичної підтримки, які залишаються пріоритетними для нашої фундації з 2014 року. Це медичне обладнання було пожертвуване урядом Канади. Водночас у межах цієї програми компанія Thornhill Medical організує тренування для українських лікарів, хірургів, анестезіологів з використання цих систем життєзабезпечення, — зазначила співзасновниця Фонду «Кленова Надія» Світлана Комінко. 

Система MOVES® SLCтм, розроблена канадською компанією Thornhill Medical. Це єдина у світі мікроінтегрована портативна система життєзабезпечення, яка реалізує більшу частину лікування та моніторингу, що відбувається в реанімаційному відділенні лікарні.

Пристрій важить лише 18 кг, носять його, як сумку, через плече. Він налічує концентратор кисню, унікальну систему вентиляції легенів, що зберігає кисень, аспірацію та забезпечує повний моніторинг життєво важливих показників в одній міцній, портативній системі, що працює від батарейок та без кисневих балонів. 

Ця унікальна система була спеціально розроблена для надання невідкладної медичної допомоги пораненим у бойових умовах, які потребують швидкої медичної допомоги і транспортування до лікувальних закладів.

Як зазначив військовий консультант Фредерік Гербер, Thornhill Medical, на сьогодні це єдина система життєзабезпечення, яка використовується на полі бою для рятування важкопоранених. 

— Торік ми підготували понад 100 фахівців військової медицини, які зможуть користуватися цієї унікальною системою. Цими днями ще 50 українських військових медиків пройдуть необхідну підготовку. Минулого року в Україну було завезено три такі системи, які безупинно працювали весь цей час, щоб рятувати життя людей, — зазначив він. 

Фредерік Гербер

За словами Фредеріка Гербера, унікальність цієї системи в тому, що вона набагато менша і легша, аніж її аналоги. Крім того, її багатофункціональність дозволяє покращити медичні показники пацієнта і попередити ускладнення. 

Важливість автономності переданих систем, які можуть працювати в польових умовах, відзначив головний анестезіолог ЗСУ Олександр Бугай.

— Ця система інтегрує в собі апарат штучної вентиляції легень, монітор контролю за станом пацієнта, електровідсмоктувач, а головне — кисневий генератор. Тобто одна така система здатна замінити собою кілька приладів. Крім того, у ній задіяні потужні акумулятори, які забезпечують автономну роботу протягом 14 годин. Систему можна використовувати як у цивільній, так і у військовій інфраструктурі, але нині на першому місці — військова медицина. У країні тривають інтенсивні бойові дії, і, щоб дати шанс пораненим вижити, особливо коли є необхідність у штучній вентиляції легенів, цей прилад незамінний, — підкреслив він.

Олександр Бугай

За словами Олександра Бугая, системи від канадських колег постійно використовують у роботі, вони рятують життя цивільних і військових. 

— Ми використовували ці системи для перевезення поранених, які перебували на системі штучної вентиляції легенів, по території госпіталю, а також для транспортування в автомобілях швидкої допомоги, на повітряних суднах, і навіть у гуманітарних потягах, — розповів він. 

Ініціатива відбулась завдяки Фонду «Кленова Надія», який з початку широкомасштабного вторгнення передав ліки, медичне обладнання та тактичну медицину на суму 243 мільйони гривень у військові та цивільні шпиталі країни, а також на передову. Фонд співпрацює з організаціями та волонтерськими групами в Канаді та Європі для закупівлі та доставки допомоги в Україну. У 2022 році компанія Thornhill Medical надала гуманітарну та військово-медичну підтримку Україні на суму приблизно 1 мільйон доларів США, передавши мобільну систему життєзабезпечення MOVES® SLC тм та мобільний модуль доставки анестезії МАDМ™.

Унікальне обладнання, передане в межах цієї ініціативи, буде застосоване в наданні медичної допомоги у військово-польових умовах, рятуватиме життя важкопоранених бійців у прифронтових шпиталях, стабілізаційних центрах та під час транспортування до медзакладів.

Фото Дмитра Юрченка

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-11 14:49:09