В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників

За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1200 загиблих. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
За твердженням російської сторони тіла належать громадянам України, зокрема військовослужбовцям. Репатріація відбулася згідно домовленостей у Стамбулі.
Тіла вдалося повернути за результатами спільної роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
У Коордштабі додали, що слідчими правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС будуть проведені всі необхідні експертизи та проведена ідентифікація репатрійованих тіл.
Нагадаємо, під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня Україна та Росія домовилися обміняти усіх важкопоранених і хворих, усіх військовослужбовців віком від 18 до 25 років. Також делегації узгодили повернення по 6000 тіл загиблих бійців.
Згодом президент Володимир Зеленський заявив, що Москва під час обміну збиралась передати своїх громадян разом із загиблими українськими військовими.
6 червня росіяни поширили фейк про начебто початок повернення тіл загиблих військових , втім Україна цю інформацію спростувала.
11 червня Коордштаб повідомляв про повернення 1212 полеглих військовослужбовців з Курської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-06-13 15:56:00