В українській армії служать понад 60 тисяч жінок — Олена Зеленська на полях Генасамблеї ООН
В Україні більше жінок із вищою освітою, ніж чоловіків. Проте, на жаль, в Україні, як і в усьому світі, жінки заробляють відчутно менше. Під час війни жінки взяли на себе ще більше обовʼязків, але при цьому потребують і більше можливостей.
Попри війну, Україна планує працювати над рівністю та подолати гендерний розрив в оплаті праці, про це розповіла Олена Зеленська на полях Генасамблеї ООН під час заходу «Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці 2023».
— На одних і тих самих посадах, із тими самими обов’язками жінки заробляють менше за чоловіків. На жаль, така несправедлива ситуація в усьому світі. За різними даними, цей ганебний розрив подекуди сягає чверті заробленого. І Україна не виняток, — зазначила перша леді України.
Заради боротьби із цим явищем наша країна приєдналася до міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків «Партнерство Біарріц».
— Якщо у 2015 році різниця в оплаті між чоловіками та жінками становила 26%, то у 2021-му вона скоротилася до 18%. А далі — російське вторгнення. Українські жінки взяли на себе ще більше — від служби в армії, де зараз уже 60 тисяч жінок, до евакуації близьких, волонтерства, праці в умовах постійних обстрілів, — розповіла на полях Генасамблеї ООН Олена Зеленська. — Зазвичай розвиток гине на війні першим. Залишається виживання. Але не в нашому випадку. Україна ухвалила принципове рішення — розвиватися та вдосконалюватися попри війну.
Минулої п’ятниці український уряд затвердив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці в Україні до 2030 року. Для країни, що воює, це амбітне рішення.
— Наші травми ми хочемо перетворити на зростання. Держава продовжує працювати над рівністю під час війни. Але важлива найголовніша складова — перемога. Щоб наші жінки могли повернутися з еміграції, працювати й отримувати гідні кошти на батьківщині, щоб відкривалися нові бізнеси, нам дуже потрібна перемога, — підкреслила перша леді. — Тому будь-яка світова підтримка України допомагає й конкретно нашим жінкам. Їхній рівності та можливостям. У них мають бути впевненість і справедливість. Це обов’язок не лише юридичний, а й моральний. Це загальнолюдські цінності, за які Україна також зараз воює.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Підготувала Леся Медведенко
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-19 13:15:05