В Україні зростуть тарифи на воду з 1 липня 2023 – як зміниться сума в платіжках
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для українців.
Таке рішення члени комісії ухвалили на засіданні 29 червня. Тарифи з 1 липня підняли для 34 компаній, зокрема для Київводоканалу, водоканалів багатьох обласних центрів та великих міст.
Перегляд тарифів обумовлений зростанням вартості його складових, зокрема цін на електроенергію.
Середньозважене зростання тарифів на холодну воду та водовідведення склало 32%.
При цьому, як зазначив директор департаменту НКРЕКП Артем Чумак, для деяких водоканалів “відбулося зростання вище середнього”. Таким підприємствам підвищуватимуть тарифи двома етапами:
- перший – на період з 1 липня по 31 серпня 2023 року;
- другий – з 1 вересня 2023 року.
На першому етапі на зростання тарифів вплинули такі чинники: збільшення цін на електроенергію; зростання вартості реагентів; зміна обсягів реалізації.
А на другому етапі підвищення в тарифи закладуть: зміну оплати праці; витрати для виконання зобов’язань за кредитними угодами з міжнародними організаціями.
Постанови про підняття тарифів на сайті регулятора ще не виклали. Однак зорієнтуватися допоможе проєкт рішення.
Згідно з ним, у два етапи підвищуватимуть тарифи для 12 підприємств: Вінницяоблводоканал; Житомирводоканал; Новомосковськ водоканал; Дніпро-Західний Донбас; Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства; Дніпро-Кіровоград; Дрогобичводоканал; Тернопільводоканал; Черкасиводоканал; Чернігівводоканал; Броваритепловодоенергія, а також для Укрзалізниці.
Для інших підприємств, зокрема для Київводоканалу, передбачено підвищення тарифів в один етап – з 1 липня.
Як зміняться платіжки українців
Під час засідання зазначалося, що зростання тарифів призведе до збільшення суми в платіжках приблизно на 60 грн для “середньостатистичної сім’ї”.
– Таке рішення передбачає зростання платіжки на водопостачання і водовідведення для середньостатистичної сім’ї близько 60 грн. Це не надто висока цифра, але цим ми забезпечимо належну роботу водоканалів і наявність води у крані належної якості, – зазначив член НКРЕКП Руслан Кайдаш.
Він додав, що на споживачів, які отримують субсидії, це рішення суттєво не впливе, оскільки їм автоматично перерахують субсидії. І “жодного додаткового тягаря” для них не буде.
Київводоканал уже оприлюднив нові тарифи для мешканців столиці. З 1 липня вони зростуть на 10,75 грн (з ПДВ) – в цілому до 41,136 грн за кубометр, зокрема:
- на централізоване водопостачання – до 22,884 грн/кубометр з ПДВ;
- на централізоване водовідведення – до 18,252 грн/кубометр з ПДВ.
За оцінкою Київводоканалу, витрати на середньостатистичну сім’ю із трьох осіб, які щомісяця в середньому споживають 6,5 кубометрів холодної води, зростуть на 69,88 грн на місяць.
У проєкті рішення НКРЕКП наведені нові тарифи і для інших водоканалів, проте без ПДВ:
Востаннє тарифи на водопостачання в Україні підвищували в грудні 2021 року, тобто ще до повномасштабної війни.
Як відомо, з 1 червня в Україні зросли ціни на електроенергію для населення. Тепер діє єдиний тариф на електрику 2,64 грн за кВт.
А з 30 червня в Україні почнуть діяти нові граничні ціни на електроенергію для бізнесу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-29 21:37:17