В Україні завершився курс з підготовки спеціалістів контролю якості заходів протимінної діяльності
Нещодавно відбулося вручення сертифікатів фахівцям, які закінчили курс з підготовки спеціалістів контролю якості заходів протимінної діяльності. Він проводився Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування для Центру розмінування, Центру протимінної діяльності ДССТ, Центру гуманітарного розмінування ДСНС та операторів протимінної діяльності. Проведення курсу в Україні ініційоване Секретаріатом Національного органу з питань протимінної діяльності, функції якого покладено на Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України.
− Навчання тривало близько двох тижнів. Курс мав назву «Система управління якості протимінної діяльності». На ньому ми на практиці застосовували теорію щодо покращення результативності та ефективності процесів протимінної діяльності. Нам дали розуміння, як управляти процесами з розмінування, − поділився враженнями від навчання заступник начальника Центру протимінної діяльності ДССТ МОУ − начальник відділу сертифікації операторів протимінної діяльності майор Сергій Волошин.
− Метою курсу було підвищити рівень впевненості майбутнього користувача земель у тому, що земля, яка передається йому, буде вивільнена від будь-яких вибухових пристроїв, − розповів консультант при міжнародному Женевському центрі гуманітарного розмінування Шон Морхаус.
− Я надавав підтримку у проведенні цього курсу, аби підняти фаховий рівень спеціалістів з управління якістю. Ми запропонували використати нашу організацію для того, щоб була можливість попрактикуватись на реалістичних сценаріях. На основі тих бесід, які я проводив із тими, хто тут навчався, думаю, після курсу їхній фаховий рівень підніметься, − запевнив співробітник операційного підрозділу неурядової організації з гуманітарного розмінування HALO Trust Стів Уолес.
− Міністерство оборони України розпочало співпрацю із Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування ще у 2015 році, з моменту, коли розпочалися заходи з суцільного гуманітарного розмінування Донецької та Луганської областей, − зазначив заступник начальника відділу управління інформації Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Євгеній Зубаревський.
За його словами, Міноборони співпрацює із Женевським центром у розбудові і підтримці функціонування системи управління інформацією з протимінної діяльності, у питаннях стандартизації сфери протимінної діяльності в Україні:
− Спільно з експертами Женевського центру ми опрацьовували Національний стандарт з протимінної діяльності. Також співпрацюємо з ними з метою внесення змін у цей стандарт, щоб адаптувати його під сучасні реалії з врахуванням вимог чинного Закону України про протимінну діяльність.
Женевський центр гуманітарного розмінування також підтримував формування Закону України про протимінну діяльність — надавав підтримку з експертної оцінки.
− Ухвалення чинного Закону високо оцінила міжнародна спільнота. Наразі планується надавати Україні консультаційну допомогу під час підготовки національних програм з протимінної діяльності після нашої перемоги, − додав полковник Євгеній Зубаревський.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото Дмитра Юрченка
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-04 11:19:49