В Україні триває проєкт Eng4PublicService з безоплатного вивчення англійської мови для держслужбовців
У лютому розпочався всеукраїнський проєкт Eng4PublicService з безоплатного вивчення англійської мови для державних службовців на освітній онлайн платформі.
Проєкт організовано Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) разом з освітньою організацією EF Language Learning Solutions.
АрміяInform вирішила дізнатись трішки більше про цей проєкт та як до нього долучились у Міністерстві оборони України (МОУ).
Вивчення англійської мови на платформі EF передбачає доступ до відповідного ресурсу з різних девайсів та самостійний вибір темпу навчання.
Навчальні модулі адаптовані під українські реалії й передбачають вивчення граматики, аудіювання, читання та тренування розмовних навичок.
Начальник відділу оцінювання та розвитку персоналу управління з питань роботи з держслужбовцями та керівниками державних підприємств Департаменту кадрової політики МОУ Вікторія Дівак розповіла, що нині на Порталі управління знаннями зареєстровано переважну більшість держслужбовців апарату Міністерства оборони та органів військового управління, підпорядкованих Міноборони, держслужбовців Генерального штабу.
— Якщо брати у відсотковому значенні, то доступ до вивчення англійської мови ми надали майже половині з тих, хто зареєструвався для навчання.
За словами Вікторії Дівак, перед початком навчального процесу людині потрібно пройти півгодинний тест.
— Він розроблений організацією EF Language Learning Solutions і має визначати рівень знань держслужбовця: від Elementary до Advanced. Якщо в людини рівень Elementary, то вона після його проходження може перейти на вищий модуль. Звісно, якщо має бажання. Тобто якщо в людини є час і можливості, то вона могла би пройти, приміром, від рівня А1 до С1. За відгуками, що чую від людей, які вже долучилися до проходження навчання, курс цікавий і корисний для особистого розвитку, — зауважила представниця Департаменту кадрової політики МОУ.
Відповідно до листа НАДС, у Департаменті кадрової політики Міноборони визначено фахівця, який наразі виконує функцію адміністратора і надає доступ до навчальної платформи державним службовцям, які хочуть вивчати англійську.
— Далі ми, як служба управління персоналу, писали лист на керівників самостійних структурних підрозділів Міноборони й органів військового управління, які підпорядковані МОУ, щоб ті подали нам списки державних службовців, які мають бажання навчатися. Відповідно до цього списку ми й надавали доступ до навчальної платформи, — додала Вікторія Дівак.
Ірина Янишпільська, яка нині проходить навчання на платформі EF Language Learning Solutions, розповіла, що держслужбовці мають можливість покращити свої знання з англійської мови навіть з початкового рівня.
— Курс дуже зручний. Будь-коли у вільний час ви заходите за відповідним посиланням у свій особистий кабінет на Порталі управління знаннями, проходите визначені модулі, навчаєтеся. Відповідно, навчатися можуть державні службовці в будь-якому куточку України. Я, наприклад, навчаюсь на середньому рівні свого знання англійської у вільний від роботи час. Сам курс складено цікаво, інформативно й різносторонньо.
Як зазначила голова НАДС Наталія Алюшина, «інтеграція України до ЄС потребує, аби наші громадяни говорили з європейськими партнерами спільною мовою. Наша країна наближається до ЄС політично, юридично та економічно. Тому активні українці, насамперед публічні службовці, які є обличчям держави, мусять «мовити in English».
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-07 19:50:45