Україна і світ

В Україні скасували Господарський кодекс: що це означаєте для підприємств

Фото: Depositphotos

9 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6013, який передбачає зміни в регулюванні підприємницької діяльності в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі Верховної Ради України.

Рада ухвалила законопроєкт №6013

Закон скасовує Господарський кодекс України та вводить перехідний період для трансформації підприємств у господарські товариства. Він також змінює права на управління державними та комунальними активами, впроваджуючи найкращі практики корпоративного управління.

Як зазначили у пресслужбі ВР, основною метою законопроєкту №6013 є впорядкування відносин у сфері державної власності, підвищення інвестиційної привабливості країни та наближення українського законодавства до міжнародних стандартів.

Однією з ключових змін є корпоратизація державних і комунальних підприємств. Це означає, що всі державні та комунальні підприємства мають бути трансформовані в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.

Для комунальних підприємств корпоратизація має гнучкий характер, і громади можуть самостійно вирішувати, чи потрібно проводити таку трансформацію.

Народний депутат від фракції Слуга народу Павло Фролов розповів, що для введення в дію закону запроваджується перехідний період на три роки, протягом якого підприємства мають адаптувати свої статути та внутрішні положення до нових вимог.

Раніше один з ініціаторів законопроєкту, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що документ пройшов обговорення на платформі Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові за участю понад 400 представників. За його словами, законопроєкт спрямований на приведення українського законодавства до стандартів ЄС і виконання програми Ukraine Facility.

Чому парламент просили не ухвалювати законопроєкт №6013

Асоціація міст України виступила проти закону, стверджуючи, що це призведе до зупинки роботи комунальних підприємств і порушує ст. 142 і 143 Конституції України. Асоціація закликала парламент зберегти можливості для створення таких підприємств.

Також проти законопроєкту виступила Всеукраїнська асоціація громад, вважаючи, що він може негативно вплинути на функціонування комунальних підприємств.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фракція Європейська солідарність заявляла про підготовку блокувальних постанов, стверджуючи, що законопроєкт скасовує штрафи за неякісні поставки зброї та не відповідає вимогам програми Ukraine Facility.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-09 17:40:00