Львівський портал

В Україну привезуть тести для виявлення штаму «Дельта»

Найближчими днями Всесвітня організація охорони здоров’я має поставити в Україну спеціальні тести, за допомогою яких можна буде виявляти штам коронавірусу «Дельта». Про це йдеться на Telegram-каналі МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував поставку тестів для виявлення «Дельта»-штаму коронавірусу. ВООЗ має привезти їх в Україну вже цього тижня.

За допомогою цих тестів вдасться не лише виявляти інфікованих цих штамом коронавірусу, ай відстежувати його поширення по регіонах.

Очільник МОЗ додав, що при підтвердженні штаму «Дельта» біоматеріал пацієнта будуть додатково досліджувати.

Зазначимо, що дослідження на мутацію коронавірусу (секвенування), в тому числі на виявлення штаму «Дельта» проводить лише Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського у Києві. Тільки ця установа має дороговартісне обладнання, необхідне для таких аналізів. Також за домовленістю матеріали можуть скеровувати у референс-лабораторію ВООЗ.

Біоматеріали на дослідження відбирають у тих людей, які повернулися з країн, де активно циркулює «Дельта».

В Україні вже зафіксували перші випадки зараження штамом «Дельта». Його діагностували у 66-річної жінки та 16-річної дівчини, які приїхали з Росії. Нещодавно до цього списку додались ще дві людини, які теж привезли «Дельту» з Росії.

Нагадаємо, на Львівщині «Дельту» підозрюють у чотирьох людей. Однак результатів дослідження наразі ще немає.

Детальніше про нові симтоми нового штаму і чи захищає від нього вакцинація, читайте за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-21 13:36:50

Back to top button