Львівський портал

В Україну прибули китайські тести на коронавірус. Коли їх отримає Львівщина

Сьогодні вночі, 23 березня, в аеропорт «Бориспіль» із китайського Гуанчжоу прибув літак із партією тестів для визначення COVID-19: експрес-тестів та тестів для полімеразної ланцюгової реакції. Протягом дня їх обіцяють доставити у регіони. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі президента України.

 

Військовий літак ЗСУ Іл-76 привіз в Українуіз Китаю два види тестів: для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Крім того, доставлено медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції.

Отримані тести, засоби захисту та медобладнання є лише першою партією з Китаю. Упродовж цього тижня заплановано ще декілька рейсів.

Медичні засоби, зокрема тести для ПЛР, обіцяють доставити в кожен регіон України протягом понеділка, 23 березня.

В Офісі президента кажуть, що експрес-тести, а також медичні маски скеровуватимуть для першочергових потреб медиків, військовослужбовців, працівників поліції, Держприкордонслужби та інших. Втім водночас додають: «Швидкі тести використовуватимуть бригади екстреної допомоги для перевірки людей, у яких виявлена підвищена температура, та є підозра на коронавірусну хворобу. У разі позитивного результату експрес-тесту лікарі мають узяти додатковий зразок для підтвердження в лабораторії за допомогою ПЛР-тесту».

Водночас у Міністерстві охорони здоров’я стверджують, що експрес-тести медики будуть використовувати для «санітарного сортування», тобто хворому робитимуть два тести: один на грипп, інший – експрес-тест на коронавірус.

«Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо спрацьовує тест на грип, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи», – пояснюють у МОЗ.

Втім у міністерстві наголошують: якщо тест на грип і експрес-тест на коронавірус у хворого будуть негативними, то в умовах загальнонаціонального карантину людина все одно має дотримуватися режиму самоізоляції наступні 14 днів.

Зазначимо, достовірно встановити наявність або відсутність у людини коронавірусної інфекції навіть ще до початку прояву симптомів може лише тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Натомість швидкі тести є менш точними. При цьому вони дозволяють виявити в організмі не сам вірус (чи його відсутність), а лише антитіла, які починають вироблятись лише на 5-6 день після появи симптомів. Водночас від зараження до появи перших симптомів може пройти щонайменше два тижні.

Нагадаємо, наразі Львів мав лише одну упаковку Bioeasy на 25 тестів, які діагностують захворювання на 5-14 день після початку хвороби. Нещодавно центр легеневого здоров’я у Львові закупив п’ять упаковок тест-систем, де загалом є 125 тестів. Також мерія Львова нещодавно замовила 20 наборів реагентів для проведення полімеразної ланцюгової реакції на COVID-19, їх вистачить для тестування близько 2000 людей.

Як пояснювали у Львівській ОДА, достовірність експрес-тестів на коронавірус є низькою, тому результати пацієнтів скеровують на додаткові лабораторні дослідження в Київ. Втім навіть якщо ці результати підтвердять коронавірусну інфекцію, це жодним чином не змінює підхід до лікування хворого.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я обіцяли, що закуплені експрес-тести надійдуть на Львівщину до 15 березня. Втім область їх так і не отримала.

Ввечері 16 березня президент Володимир Зеленський заявив, що 21 березня в Україну із Китаю поставлять партію експрес-тестів, за допомогою яких можна буде перевірити мільйон людей.

Як писав Львівський портал, на Львівщині коронавірус підозрюють уже у 94 людей, 32 із них перебувають вдома на самоізоляції, решта – у лікарні. Стан усіх хворих – середньої важкості або близький до задовільного, стан лише однієї пацієнтки наближений до важкого.

Коронавірус виявили у двох людей – львів’янина, який повернувся з Німеччини. Щодо іншого хворого інформації наразі ще немає. У чотирьох осіб, які раніше звернулися за допомогою медиків, лабораторно не виявили коронавірусної інфекції.

В Україні загалом підтвердили уже 73 випадки захворювання на коронавірус, три із них – летальні. У Житомирській області померла 71-річна жінка, яка нещодавно повернулася з Польщі та протягом тижня гостювала на Львівщині. Також від COVID-19 у Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Також від цієї недуги померла мешканка Івано-Франківська.Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»

Back to top button
Facebook
Close