Україна і світ

В Україні з’явиться єдиний реєстр зброї: в МВС озвучили терміни

В Україні уже найближчим часом повинен запрацювати повноцінний реєстр зброї, яка перебуває в обігу на території нашої держави.

Як зазначив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час наради в Офісі генпрокурора, такий реєстр зброї повинен з’явитися до кінця 2021 року, максимум на початку наступного.

Очільник МВС вважає, що поява реєстру посилить регулювання обігу зброї в Україні.

– Якщо ми говоримо про обіг зброї, то одне з найбільших питань, яке залишається сьогодні, це законодавче регулювання обігу зброї… За ініціативи МВС до кінця цього року – максимум початку наступного в Україні має запрацювати реєстр зброї. Повноцінний реєстр зброї, який, на жаль, не був створений за 30 років незалежності, – наголосив Монастирський.

Він закликав до кінця року ухвалити у Верховній Раді хоча б у першому читанні закон про обіг зброї.

Міністр розповів, що зараз в Україні, крім вогнепальної, є також багато травматичної, стартової зброї, обіг якої не врегульовано.

– Є багато випадків з перероблення такої зброї на ту, яка може бути бойовою. І ця проблема набуває з року на рік все більшого характеру… Крім того, ми працюємо і над тим, щоб травматична зброя вироблялась таким чином, щоб вона не могла бути переробленою в бойову зброю, — додав Монастирський.

Голова Національної поліції України Ігор Клименко, своєю чергою, зазначив, що для переправлення зброї почали використовувати поштові відправлення.

– Люди безперешкодно пересилають як боєприпаси, так і запчастини до зброї, – заявив він.

Крім того, за словами Клименка, існує проблема зі збутом зброї та боєприпасів військовослужбовцями, які вивозять їх із зони бойових дій на Донбасі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-27 00:47:40

Back to top button