Україна і світ

В Україні стартувала Національна програма «Врятуй кінцівку»

Сьогодні в Інституті травматології та ортопедії НАМН України відбулася презентація Національної програми #ВрятуйКінцівку,  місія якої зупинити інвалідизацію українців, як учасників бойових дій так і цивільних постраждалих.

Програма передбачає проведення від п’ятнадцяти до сорока тисяч операцій на кінцівках протягом одного-трьох років.

Про це АрміInform повідомив керівник агенції Batteries Роман Мединський.

Ця війна є війною травмованих кінцівок. Основним засобом ведення бою є артилерійські, ракетні та мінометні обстріли і як результат — тисячі поранених з вогнепальними та мінно-вибуховими травмами рук та ніг. Через війну тисячі людей можуть стати інвалідами. При якісному лікуванні, до 65% поранених можуть повернутися в стрій, а при професійній реабілітації — більшість із них живуть повноцінним життям.

Аби вирішити цю проблему, Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу» за підтримки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, Української асоціації ортопедів-травматологів та Кафедри ортопедії та травматології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика оголосили про запуск Національної програми #ВрятуйКінцівку.

«Сьогодні вся країна донатить на дрони. Але кожного дня з фронту та атакованих міст до лікарень поступають сотні поранених. Понад 70% травм — це травми кінцівок! Якщо не врятувати руки й ноги наших бійців та цивільних  зараз, держава та суспільство отримає десятки тисяч людей з інвалідністю, — розповідає Сергій Сошинський — ініціатор програми #ВрятуйКінцівку, президент МБФ “Здоров’я українського народу”. — Середня вартість лікування кінцівки, за умови її збереження, становить в межах 60 000 – 70 000 грн. Ми закликаємо всіх українців взяти участь у зборі Першого медичного мільярда. Це допоможе повести 15 тисяч операцій пораненим, допоможе зберегти їх кінцівки та повернути до життя».

Організатори для цієї мети планують зібрати Перший медичний мільярд. Підтримати програму можна за посиланням.

Для реалізації програми вже сформована Експертна рада, куди увійшли понад 60 найкращих лікарів-ортопедів та реабілітологів України, які працюють у більшості регіонів. Також почалось створення реєстру медпрацівників та закладів охорони здоров’я (обласні, міські, районні та інші лікарні), що опікуються травмами кінцівок та реабілітацією.

Кожен складний випадок травми буде зареєстрований в межах програми #ВрятуйКінцівку й винесений на розгляд експертів програми, найважчі — на національні консиліуми, за результатами яких буде призначене лікування та конкретний медзаклад, який візьметься його оперувати. Найскладніші операції будуть проводитись на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.

Складовими програми є невідкладна допомога постраждалим, створення експертної спільноти, її професійний розвиток та лікування травм кінцівок з наступною реабілітацією. Також на меті програми — забезпечення безперервного професійного розвитку медпрацівників задля підвищення якості надання медичних послуг та зменшення кількості лікарських помилок.

Довідково: Серед реалізованих проєктів Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» — Програма Національна медична премія, Програма «Зірки за здоров’я», Банк благодійних подарунків, Програма «Лікарням від Серця», Програма «Доброволець Добрих Справ», Акція «Крок до життя», Проєкт «Інформатика та медицина», Проєкт «Вечірня Школа Фандрейзингу», Благодійна акція «Вітамінки для дитинки» та інші.

Підготував Володимир Поліщук

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-24 23:33:56