Україна і світ

В Україні розпочинає роботу місія МВФ: що відомо

1

Місія Міжнародного валютного фонду з 6 листопада розпочинає роботу в Україні з метою другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

У Нацбанку України кажуть, що місія працюватиме в гібридному форматі – як офлайн, так і онлайн.

До складу української команди, яка долучиться до зустрічей безпосередньо у Варшаві та дистанційно з Києва, увійдуть представники НБУ, Мінфіну та інших держорганів.

Зараз дивляться

– Під час другого перегляду програми EFF обговорюватиметься стан виконання Україною взятих на себе зобов’язань у межах Меморандуму про економічну та фінансову політику. Йдеться, зокрема, про заходи у сферах податково-бюджетної, монетарної та валютної політики, забезпечення фінансової стабільності, а також структурних реформ для середньо- та довгострокового економічного зростання, – пояснили в НБУ.

Сторони зосередяться на ситуації у фінсекторі країни, результатах оцінки стійкості банківського сектору, переходу до режиму керованої гнучкості курсу та впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі, а також реалізації Стратегії пом’якшення валютних обмежень.

Окремо зупиняться на джерелах фінансування дефіциту державного бюджету України, включно з міжнародною допомогою та внутрішнім борговим ринком.

– Перегляд буде непростим, однак команда України понад 20 місяців повномасштабної війни працює злагоджено та ефективно. Ми чітко усвідомлюємо критичну необхідність збереження підтримки МВФ не лише для подальшого фінансування потреб бюджету, а й загалом для розвитку нашої країни та її європейського майбутнього, – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.

Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після другого перегляду програми розширеного фінансування Україна може розраховувати на наступний транш МВФ у розмірі приблизно $900 млн.

Чотирьохрічний пакет фінансування України на $15,6 млрд був схвалений Виконавчою радою МВФ, аби допомогти державі задовольнити нагальні фінансові потреби через вторгнення Росії.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Протягом 2023 року Україна має можливість отримати від МВФ три транші на загальну суму $4,5 млрд.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-06 09:40:56

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин