Україна і світ

В Україні планують запровадити електронні рецепти на антибіотики до кінця 2021

В Україні хочуть запровадити електронний рецепт на антибіотики. Найближчим часом це має дозволити 9 тис. аптек виписувати рецепт на понад 1 тис. найменувань препаратів.

Про ініціативу під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко. На його думку, це дозволить МОЗ забезпечити раціональний відпуск і використання протимікробних лікарських засобів.

– Ми розуміємо, що значна кількість аптек не має такої можливості. Таким установам залишать можливість використовувати паперові рецепти, – пояснив він.

За словами Ігоря Іващенка, система повинна запрацювати до кінця 2021 року. Щоб отримати електронний рецепт на антибіотик, пацієнту потрібно буде звернутися до сімейного лікаря. Після цього він отримає СМС з номером електронного рецепта.

Напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов вже повідомляв, що в Україні антибіотики відпускатимуть лише за рецептом.

Причиною цього є неконтрольований продаж рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-23 16:26:16

Back to top button