Львівський портал

В Україні – більше п’яти тисяч корупціонерів: хто порушував закон найчастіше

Торік до Реєстру корупціонерів внесли 5 131 особу. Найчастіше до кримінальної та адміністративної відповідальності притягувалися депутати місцевих рад, посадовці Національної поліції та державні службовці. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Національного агентства з питань корупції.

 

Серед осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, найбільше притягнуто до адміністративної відповідальності – 4 001 особа. Ще 993 – несуть кримінальну відповідальність, а на 116 накладено дисциплінарні стягнення.

Відзначимо, що найчастіше до кримінальної відповідальності притягували за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі, тобто хабаря – таких порушників 604. Також 116 осіб – за декларування недостовірної інформації, 89 осіб – за зловживання впливом.

Реклама партнерів

 

«Адміністративку» більшість – а це 3 742 особи – отримали за несвоєчасне подання декларації. Ще 165 осіб – за неповідомлення про наявність у особи реального конфлікту інтересів.

Щодо дисциплінарних стягнень, то такі здебільшого накладалися за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів – на 31 особу, порушення обмежень щодо використання службових повноважень та одержання неправомірної вигоди або подарунка – на 24 особи, несвоєчасне подання декларації – на 17 осіб.

Разом з тим, минулого року з Реєстру корупціонерів вилучили 21 особу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-01-21 14:47:44

Back to top button