Україна і світ

В Судані офіцери намагалися здійснити держпереворот

Але правоохоронці змогли попередити заворушенню

Джерело: 112.ua

В Судані офіцери намагалися здійснити держпереворот

В Судані в четвер, 11 липня, група офіцерів намагалася здійснити держпереворот, але військові вчасно попередили цій події. Про це заявили представники Воєнної ради в Судані, передає Reuters.

Зазначається, що у заворушенні брали участь діючі офіцери та офіцери у відставці. Вони намагалися підірвати угоду між військовими та опозицією про поділ влади у перехідний період. Правоохоронці арештували 12 офіцерів, затримали чотирьох.

Новини за темою: Кулі не спиняють суданську революцію. Хунта хоче схвалення Трампа і заграє з Китаєм

Нагадаємо, що 5 липня 2019 року правляча військова рада Судану і коаліція опозиційних і протестних груп досягли угоди про поділ влади у перехідний період, що передує виборам.

Страйки в Судані почалася після того, як опозиції і військовій раді не вдалося досягти компромісу в питанні про склад перехідної ради.

Військова рада прийшла до влади в Судані, після того, як скинули Омара аль-Башира у квітні 2019 року.

Новини за темою: Прокуратура Судану зачитала обвинувачення колишньому президентові Омару аль-Баширу

Масові протести в країні почалися в грудні 2018 року. З кожним днем відсіч владі ставала дедалі жорсткішою, у країні було введено надзвичайний стан, а аль-Башир не тільки пообіцяв не висувати свою кандидатуру на новий президентський термін, але і залишив посаду глави правлячої партії. Масла у вогонь додав і надзвичайний указ про заборону публічних зібрань, маніфестацій, страйків і зривів роботи громадських установ. Також поліція отримала більше повноважень для протидії мітингам, наприклад, право обшукувати будинки, обмежувати рух людей і транспорту, арештовувати всіх підозрюваних в антиурядовій діяльності та конфісковувати майно у ході розслідування. Незважаючи на всі ці заходи, протести продовжилися і підсумком став військовий переворот.

В ході мітингів загинули більше 40 протестувальників, поранено понад 300 осіб та майже тисяча – арештовані.

Новини за темою: США відправили свого посланця до Судану для примирення влади та опозиції

Джерело: www.112.ua

Close