Україна і світ

В Мінекономіки пояснили, як працюватиме інвестиційний фонд угоди про надра

Фото: Pixabay

Україна вноситиме половину виплат від рент на видобування корисних копалин в інвестиційний фонд відбудови угоди про надра та рідкісноземельні метали, а Сполучені Штати внесуть стартап-кошти для запуску фонду.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

Фінансування інвестиційного фонду відбудови

За словами Тараса Качки, рішення про інвестиції з фонду ухвалюватимуть українські та американські менеджери.

Зараз дивляться

— Фонд — це не якась організація, куди наймуть людей, які чимось керуватимуть. Є українське Агентство з питань розвитку державно-приватного партнерства та американська корпорація DFC. Обидві — державні утворення, між ними створюються права та обов’язки, що визначають, як формуються внески, розподіляється прибуток, — повідомив заступник міністра економіки.

Військова допомога від США теж зараховуватиметься до фонду як інвестиція.

За словами Тараса Качки, розмір внесків сторін створюватиме преференції у розподілі прибутку. Отримані гроші фонд може інвестувати як у видобуток корисних копалин, так і в інфраструктуру, відновлення, не раніше, ніж за 10 років після початку його функціонування, наголосив заступник міністра.

Україна вноситиме до інвестиційного фонду доходи від “сплячих” ліцензій на видобування корисних копалин — “сплячі” ліцензії вже видані, але не активовані на видобування.

— Якщо протягом 10 років не використовується та чи інша ліцензія, яка може працювати в промислових цілях, ми зацікавлені в тому, щоб її видали наново і вона приносила прибуток як Україні, так і фонду, — наголосив Тарас Качка.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-05-07 18:13:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин