Україна і світ

В Італії папа Римський створив екзархат УГКЦ

Очілюватиме нову одиницю буде кардинал Анджело Де Донатіс

Джерело: 112.ua

В Італії папа Римський створив екзархат УГКЦ

Папа Римський Франциcк створив екзархат для українських грекокатоликів, що проживають в Італії. Про це повідомляє Vatican News.

Зазначається, що новостворений екзархат охоплю всю територію Італії, на якій проживає 70 тисяч вірних, об’єднаний у 145 громад. Опікуватися парафіянами буде 62 священники.  Апостольським Адміністратором новоствореного екзархату назначено кардинала Анджело Де Донатіса.

Новини за темою: Храм УГКЦ у центрі Львова перейшов до ПЦУ

“УГКЦ збільшилась на одну структурно-територіальну одиницю, якою є Екзархат, а це перехідна структура до єпархії. Це важливий сигнал для українців Італії. Важливо, що утворення екзархату показує, що українці в Італії формують нову діаспору. Міграція переходить у діаспору і потрібні стабільні структури. Поява нової структури в УГКЦ це є ще одним кроком до реалізації патріархального устрою”, – зазначив керуючий у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Юстин Бойко.

Нагадаємо, що очільник Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук заявив, що під час липневої зустрічі у Римі обговорить з Папою Римським Франциском питання отримання від Ватикану статусу патріархату.

Новини за темою: Папа Римський Франциск запросив провід УГКЦ до Рима на нараду щодо ситуації в Україні

Джерело: www.112.ua

Close