Україна і світ

В Ірпені реабілітація з етнічними мотивами об’єднала українців та гостей з Литви

Днями у місті-герої Ірпінь на березі мальовничого озера відбулось святкове купальське дійство. Захід став складовою частиною реабілітації для військових Сил ТрО Збройних Сил України, які, перебуваючи на короткому перепочинку від боїв, проходять психологічну декомпресію у рідному місті. До них доєднались місцеві мешканці та гості з дружньої Литви. Кореспондент АрміяІnform відвідав захід та поспілкувався з його учасниками.

Українська етнічна музика наче магнітом затягувала мешканців Ірпеня на терасу благодійного фонду «Стійка нація», розташованого на мальовничому березі великого озера. У самої кромки води, на затишному дерев’яному пірсі, посіченому скалками від рашистських обстрілів, співали, танцювали та відтворювали традиційні народні купальські обряди артисти гурту «Королівна». Українські захисники, ірпінські родини з дітьми, представники дипломатичного корпусу Литви та волонтери литовського благодійного фонду жваво реагували на святкове купальське дійство, що панувало на імпровізованій сцені на воді.



Вони разом плели вінки, натхненно співали українські народні пісні, із запалом грали у купальські ігри, прив’язували кольорові стрічки до деревця, пошепки промовляючи заповідне бажання, мабуть, кожного українця та литовця про скору перемогу над російським агресором. Відчувалось, що випробовування, які їм разом довелося пережити взимку й навесні минулого року та щире поринання в етнічну самосвідомість, до знань про культуру, традиції, етнічні ідеали згуртували учасників цієї колективної психотерапії. Вони стали, мов єдина родина, що впевнена у своїх силах і бажає збудувати власне щасливе майбутнє на традиційних цінностях, які марно намагались стерти з народної пам’яті путінські «денаціфікатори».



— Мене особисто дуже вразили аутентичні українські пісні з глибоким змістом, стародавні звичаї. Мені та моїм дітям було надзвичайно цікаво дізнатись про витоки стійкості української нації, — поділилась своїми враженнями Гульнара Пожєрєнє, волонтерка литовського міжнародного благодійного фонду «Крило допомоги» (Pagalbos sparnas). — Це надихає на подальшу співпрацю, на допомогу, надає сил. Ми показуємо у Литві всі ці руйнування, те, що пережили мужні українці під час російської навали, як вони згуртувались та як завзято відновлюють свою країну. Литовці історично дуже близькі Україні, тонко відчувають цей зв’язок, тому сильно переймаються її долею та допомагають.

Зі слів Гульнари, вона була у захопленні, коли дізналася, що замість зруйнованого закладу відпочинку «Тераса» ірпінчанка Людмила Руденко вирішила створити центр психологічної та психосоціальної підтримки для містян, внутрішньо переміщених осіб та українських захисників. Доки її чоловік Сергій, український військовий на псевдо «Депутат», нищить ворогів на Сході України, пані Людмила разом з литовськими колегами та іншими партнерами надають фахову допомогу за психологічними програмами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Крім того, очолюваний нею БФ «Стійка нація» передає гуманітарну допомогу всім нужденним, зокрема для регіонів, які постраждали внаслідок екоциду з боку рф на Каховській ГЕС.

Під час святкового заходу учасники доєднались до цільового збору коштів військовим 71-ї окремої єгерської бригади ДШВ Збройних Сил України. Дівчата та жінки із задоволенням фотографувались у автентичному українському вбранні, який підготували організатори святкувань. І ще довго у вечірньому повітрі міста-героя Ірпінь, сповненому ароматів квітів, лунали інструментальні композиції та пісні українського ренесансу 90-х років минулого століття.



Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото автора

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-10 21:01:20