В 11 областях України триває реалізація проєкту Українського Червоного Хреста щодо інформування про вибухонебезпечні наслідки війни
Жителі деокупованих населених пунктів, а також тих, що опинились у зоні збройного конфлікту, навіть після стишення гуркоту боїв продовжують перебувати у смертельній небезпеці. Території громад тривалий час залишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами. На подвір’ях, городах, ланах, лісосмугах місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб чекають нерозірвані артснаряди, мінометні пастки, ручні гранати тощо.
— Починаючи з 2015 року, Український Червоний Хрест (УЧХ) за підтримки партнерів з Міжнародного Комітету Червоного Хреста почав реалізацію проєкту щодо інформування жителів населених пунктів з потенційними загрозами від вибухонебезпечних наслідків війни. Наша мета — навчити людей правильно поводитися в небезпечних ситуаціях, щоб уціліти та залишитись неушкодженими. До лютого 2022 року ми також працювали в Донецькій та Луганській областях. Нині наша програма реалізується в 11 областях України. Це Чернігівська, Сумська, Київська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Харківська, Львівська, Запорізька, Херсонська та Донецька області, — розповіла кореспондентові АрміяІnform волонтерка Українського Червоного Хреста, координаторка напрямку «Мінна небезпека» Світлана Авраменко.
За словами Світлани Авраменко, всі співробітники та волонтери-інструктори пройшли тренінги з мінної небезпеки. Інформаційну роботу проводять у закладах освіти, в колективах комунальних установ, а також із працівниками підприємств аграрного сектору. Долучають до інформаційної кампанії також співробітників поштового зв’язку.
— Протягом минулого року інформаційні сесії пройшли близько 14 тисяч осіб, зараз ця цифра сягає вже 40 481 особу. Найбільшу групу з них становлять діти, учні різних навчальних закладів — 19 728, — додала волонтерка.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото Дмитра Юрченка
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-08-13 09:26:28