Успадковують пам’ять і особистість донора: революційне відкриття щодо трансплантації органів
Міжнародна група вчених з ПАР, Бахрейну та Саудівської Аравії під керівництвом Абдулкріма Аль-Джухані та Мухаммада Імрана провела дослідження, за результатами якого зробила, без перебільшення, революційне відкриття – пацієнти після трансплантації органів успадковують не тільки пам’ять, а й особистість донорів.
Це явище найчастіше зустрічається у реципієнтів серця, нирок, легень та навіть обличчя.
Огляд усіх спостережень щодо цих фактів був опублікований в науковому виданні у квітні цього року і викликав резонанс, схожий на бурю.
Виклик традиційним уявленням про пам’ять і ідентичність
Були оприлюднені цікаві явища, які кидають виклик традиційним уявленням про пам’ять, ідентичність і свідомість.
Дослідження вказують на те, що, приміром, реципієнти трансплантованого серця можуть демонструвати уподобання, емоції та спогади, схожі на спогади донорів.
Це може свідчити про форму зберігання пам’яті в трансплантованому органі.
– Складна нейронна мережа серця, яку часто називають “серцевим мозком”, взаємодіє двонаправлено з мозком та іншими органами, підтримуючи концепцію зв’язку серце-мозок, – наголошують дослідники.
Ось лише декілька науково доведених фактів, які згадуються в огляді.
Змінюється смак, сексуальна орієнтація, вподобання
Дев’ятирічний хлопчик отримав серце від трирічної дівчинки, яка потонула в басейні своєї сім’ї.
Хоча хлопчик не знав, як помер його донор, мати повідомила, що він став смертельно боятися води.
Професор коледжу, який отримав серце від загиблого поліцейського, що помер від смертельного поранення в обличчя, почав бачити спалахи світла прямо перед очима. Він казав, що постійно відчуває, ніби його обличчя горить.
Танцівниця, яка дбала про своє здоров’я, після пересадки серця раптом змінила харчові звички. У неї почало постійно виникати неконтрольоване бажання піти в ресторан Kentucky Fried Chicken і замовити курячі нагетси, їжу, яку вона ніколи не їла.
Найцікавіше, що у кишені її посмертного донора, якого вбили у бійці, знайшли ці самі курячі нагетси.
Фахівці з Університету Макгілла в Канаді, припустили, що імунодепресанти, які повинні приймати реципієнти органів, можуть викликати підвищення апетиту, що певною мірою веде до зміни їхнього відношення до їжі.
Але цим не можна пояснити всі факти.
У іншої 29-річної жінки, яка отримала сердечко від 19-річного вегетаріанця, раптово виникла огида до м’яса.
Дслідники також згадали про зміну сексуальної орієнтації.
Так, гомосексуального чоловіка, який отримав серце від художниці-лесбійки, нібито почали більше приваблювати жінки.
В іншому випадку жінка-лесбійка, яка отримала серце гетеросексуальної жінки, сказала, що після трансплантації її потягнуло до чоловіків, і вона почала сумніватися у своїй нетрадиційній сексуальності.
Потрібні подальші дослідження
Команда дослідників наголошує, що потрібні подальші міждисциплінарні дослідження, щоб розгадати тонкощі передачі пам’яті, нейропластичності та інтеграції органів.
До того ж відтепер потребуватимуть вирішення також етичні та філософські питання щодо визначення смерті та природи особистості.
У будь-якому разі, дослідження поглиблює наше розуміння фундаментальних аспектів людського досвіду та самого існування людини.
Джерело: IFL Science
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-13 12:06:00