Україна і світ

УПЦ МП намагається через лобістів США вплинути на законопроєкт №8371

1

Підсанкційний олігарх та колишній нардеп Вадим Новинський спільно з народним депутатом Артемом Дмитруком та ще низкою осіб долучились до спеціальної розвідувально-підривної операції з дискредитації президента України та української влади.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав колишній заступник міністра інформаційної політики України та експерт з питань інформаційних воєн та конкурентної розвідки Дмитро Золотухін.

За його словами, 16 жовтня цього року лондонська юридична компанія Amsterdam & Partners LLP, яка представляє інтереси Вадима Новинського та оплачується його грошима, підписала договір про лобіювання інтересів УПЦ МП з американським лобістом Уільямом Уітні Бьорк-Уайт.

Зараз дивляться

Не дати бути законопроєкту №8371

Відповідне рішення про винаймання послуг юридичної компанії та американського лобіста було прийнято на Священному Синоді УПЦ МП, про що повідомляють в самій проросійській церкві.

Інтереси проросійських священників буде представляти адвокат Новинського Роберт Амстердам, а метою послуг є не дати пройти законопроєкту №8371 у Верховній Раді.

– Лондонські юристи та американські лобісти прив’язують цей закон до питань захисту свободи віросповідання, що є абсолютною брехнею. Вони також звинувачують українську владу в опортунізмі та пропаганді проти посіпак ефесбешника Гундяєва.

Бьорк-Уайт вже написав гнівну статтю на сторінках американського політичного видання The Hill, яке читають в Конгресі та Сенаті. Послуги Бьорк-Уайта є недешевими. Погодинна оплата з розрахунку $1,4 тис. на годину. Amsterdam & Partners LLP поки що офіційно, нібито, заплатили йому $7 тис., – розповів Золотухін.

Мова про законопроєкт №8371, в якому йдеться про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією. 19 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні цей проєкт закону голосами 267 народних депутатів.

Примітно, що за рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду, УПЦ МП була з’єднана з Помісними Православними Церквами через Російську Православну Церкву (РПЦ). Зокрема, Українська Православна Церква Московського Патріархату у своєму управлінні керується постановами Архиєрейського Собору РПЦ від 25-27 жовтня 1990 року.

Дмитро Золотухін вказує, що окрім інформації в The Hill Бьорк-Уайт ще звернувся до Департаменту з релігійних свобод США, сенатора США він Джорджії Джона Оссоффа, Білого дому, а також офісів сенаторів Марко Рубіо та Джин Шагін.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Якщо Новінський за свої (чи російські) гроші влаштовує такий фестиваль в США і Великій Британії – лиш тільки уявіть, скільки він платить Дмитруку?! Саме тому закон про лобізм в Україні також потрібен, – підкреслив Золотухін.

Своєю чергою священнослужителі УПЦ МП наголошували, що міжнародна юридична компанія погодилась надавати допомогу на благодійній основі.

Лобіювання УПЦ МП

У коментарі Фактам ICTV політолог Володимир Фесенко пояснює, що лобіювання відбувається таким чином, що зацікавлені сторони шукають лобістську компанію в Вашингтоні, представники якої надають послуги з просування тих чи інших ідей серед американських конгресменів та інших високопосадовців.

– Вона (лобістська компанія, – Ред.) забезпечує виступи відповідних людей на телеканалах, публікації в провідних американських ЗМІ. Традиційна і найбільш важлива складова – зустрічі з конгресменами та сенаторами. Можливо, певні заходи на території Конгресу США. Неважливо, це може бути якась кімнатка чи підвальне приміщення, головне – щоб у будівлі Конгресу, бо саме так це і буде подаватись, – пояснює політолог.

Задачами лобістської кампанії є створити політичний антураж, а також створити інформаційний тиск на конгресменів та провідні масмедіа в США, щоб виник медій та політичний ефект.

За словами українського політолога Володимира Фесенка, важливим є те, якою є мета цієї лобістської кампанії.

– Іноді мета в тому, щоб створити позитивний імідж і була певна підтримка (певних ідей чи осіб, – Ред.)… Іноді, коли проводяться лобістські кампанії на підтримку Південної Кореї чи Ізраїля, то може йтись про конкретні рішення – фінансування програм, або підписання конкретного договору тощо.

У випадку з УПЦ МП, я думаю, що головна рушійна сила цієї кампанії це Новинський, а ставка робиться на те, щоб дискредитувати саме рішення щодо цього законопроєкту та щоб через Сполучені Штати, а саме через Білий дім чи Конгрес, змусити Україну, або відмовитись від цього законопроєкту (сказати нашим представникам влади, що це порушення демократії, і що не можна реалізовувати подібний законопроєкт), або його треба кардинально переробити, щоб не було самої можливості юридичної заборони УПЦ МП. Ось в чому смисл такої лобістської кампанії, – пояснює експерт.

Разом з тим, Фесенко впевнений, що у Білому домі та Державному департаменті є уявлення та розуміння про те, ким є колишній нардеп Вадим Новинський, тому результату, ймовірно, не буде.

Втім результатом може стати затягування з боку американських партнерів остаточного ухвалення рішення щодо законопроєкту. Наприклад, проєкт закону може бути загальмований між першим та другим читанням, а потім він буде, наприклад, відкладений, якщо на виборах у Сполучених Штатах переможе, наприклад, республіканець Дональд Трамп.

Іншим чинником, який можуть використати лобісти у просуванні захисту іміджу УПЦ МП в США, може бути те, що американці є достатньо релігійною нацією, вважає Фесенко.

– Вони (лобісти, – Ред.) зустрічаються з конгресменами, ходять по американських ЗМІ. У Новинського робиться ставка на те, щоб дискредитувати саму ідею законопроєкту. Що нібито це не боротьба з промосковською церквою, а це є боротьбою з релігією. Оскільки американці є достатньо релігійною нацією, то таке “посягання” на свободу слова та можливість займатись релігійною діяльністю, є для них неприпустимим, – вважає політолог.

Щодо нардепа Дмитрука, то Фесенко вказує, що в українському парламенті досі зберігається чимало народних обранців, які відстоюють інтереси проросійської церкви УПЦ МП.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-10 21:29:09

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин