Україна і світ

Унікальна знахідка: археологи виявили на Київщині стоянки давніх людей

Неподалік від Києва, у Бучанському районі, археологи виявили три стоянки давніх людей віком понад 10 тис. років.

Відкриття зробили фахівці науково-дослідного центру Рятівна археологічна служба (НДЦ РАС) Інституту археології НАН перед будівництвом Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва.

Зазначається, що стоянки датуються фінальним палеолітом – періодом великих змін на території не лише сучасної України, але й Європи, коли із сходженням льодовиків почали заселяти широкі терена від Англії до Верхнього Дніпра.

У ті часи тут оселилися племена первісних мисливців, що вели динамічний спосіб життя, виживаючи завдяки полюванню, й облаштовували тимчасові стоянки на шляхах міграції тварин, зокрема, оленів, биків, кабанів.

За інформацією археологів, знахідки зі схожих пам’яток дають зрозуміти, що давні люди жили тоді у спорудах на кшталт чумів (будівля діаметром 4-5 м із вогнищем посередині), що й донині використовуються населенням крайньої півночі Євразії.

Про те, що колись у цих місцях розміщувалися тимчасові поселення, нині свідчать знаряддя з кременю.

Директор НДЦ РАС Інституту археології НАН України Олег Осаульчук назвав розкопки на Київщині одними з наймасштабніших не лише в Україні, але й у Європі.

У вересні українські археологи відкопали унікальний артефакт на Мамай-горі біля Запоріжжя — золотий скіфський меч акінак, який не траплявся копачам більше сотні років. Біля зброї знайшли амфори та прикраси — всі знахідки тепер красуються в музеї міста Кам’янки.

Джерело: НАН України

Фото: НАН України

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-23 14:46:25

Back to top button