Львівський портал

Умєров анонсував посаду військового омбудсмена після скандалу зі знущаннями з військових

Головна інспекція Міноборони перевірить факти про знущання з військовослужбовців 211-ї понтонно-мостової бригади ЗСУ, анонсувавши посаду військового омбудсмена. Про це заявив міністр відомства Рустем Умєров.

«Затягування розслідувань, сімейні підряди, побори, знущання з військовослужбовців – це неприйнятно на третьому році війни. Тому за моїм наказом негайно починає роботу Головна інспекція Міноборони, яка перевірить факти щодо ситуації у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ.

Ми також зʼясуємо, чому так довго тривало розслідування цих ганебних речей Військовою службою правопорядку. Суспільство очікує пояснень, чому ситуація не була вирішена раніше. Моя позиція як міністра чітка: усі винні мають понести покарання», – заявив Умєров.

Він також анонсував презентацію законопроєкту про військового омбудсмена, який займатиметься захистом прав військовослужбовців і «гарантуватиме прозорість у кожному такому кейсі».

«Служба в ЗСУ має бути честю, а не забезпеченням чиїхось персональних забаганок. Дякую журналістам за важливу роботу», – додав міністр.

Нагадаємо, що нещодавно журналісти Української правди оприлюднили факти знущань з військових у 211-й понтонно-мостовій бригаді. Бійців били, змушували до невійськових робіт, вимагали гроші, а за відмову погрожували розправою.

Журналісти пишуть, що до знущання причетний тодішній командир взводу першого батальйону Владислав Пастух, син начальника штабу. Після того, як ці факти стали відомі, командування бригади перевело постраждалих та тих, хто проводив розслідування, до піхоти, а винних підвищили.

Бригаду сформували на базі 48-ї інженерної бригади у 2022 році, а у серпні 2023 року вона стала 211-ю. Військові цієї бригади займаються інженерними роботами, і бійці часто пов’язують це з кумівством і родинними зв’язками. Наприклад, сім’я Пастухів була найодіознішою в бригаді: батько Валерій – начальник штабу, заступник комбрига, а син Владислав – командир одного зі взводів у першому батальйоні бригади.

Зокрема, вимагання грошей за недопущення протоколів за пияцтво було звичайною практикою в бригаді. Пастух-молодший вимагав від бійців від 5 до 20 тисяч гривень, а тих, хто відмовлявся платити, фізично карали. Один з постраждалих військових заявив, що його навіть прив’язували до хреста і били.

«Малий Пастух погрожував тим, що його батя – начальник штабу, а хрещений Олег Побережнюк – комбриг, які можуть перевести військових у піхоту, де їх одразу кинуть “на м’ясо”. Шляхом цих погроз йому вдавалося вимагати у хлопців гроші», – зазначає на умовах анонімності один зі співрозмовників серед сержантів.

Жоден з винних не поніс покарання, хоча Пастух-молодший був переведений в іншу частину. Прокуратура і ДБР не відкрили кримінального провадження, і навіть після цих подій Пастуха підвищили.

Також журналісти встановили, що військових 211 понтонно-мостової бригади, які мали перебувати на передовій, за що їм нарахували по 100 тисяч гривень, насправді залучали до будівництва будинку командира бригади. Проте коментарів з цього приводу від командира Побережнюка не надають.

Попри численні порушення, командир бригади Олег Побережнюк був нагороджений орденом Богдана Хмельницького, а під час урочистих заходів йому вручив бойовий прапор президент Зеленський.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Міноборони

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-16 19:08:00