Українські військові навчаються основ робототехніки
Вітчизняні розробники робототехніки навчають військових працювати з наземними дронами. Кореспондент АрміяInform відвідала перше заняття, основна мета якого — ознайомити слухачів з навчальними комплектами.
Весь процес навчання відбувається на автономній платформі Nanit Video-book. Ця платформа включає в себе відео-уроки, розбиті на модулі, наявність чату з викладачем та підтримкою, а також надання домашніх завдань.
— На курсі ми навчаємо всьому з нуля: схемотехніці, праці з мікроконтролерами, програмуванню і паянню, щоб люди змогли самостійно під’єднати всі компоненти та знали, як прописати програму. В майбутньому це дасть змогу грамотно налаштовувати обладнання, і воно буде виконувати потрібні вам команди, — розповів керівник відділу продажу Арсен Насонов.
Програмою курсу передбачено:
· здобути знання з фізики та електроніки;
· навчитися збирати прості схеми та складні з простих;
· шукати документацію за пристроями та їхніми властивостями;
· навчитися програмувати в середовищі Arduino IDE мовою С++;
· поповнити словарний запас технічної англійської.
Слухачі на заняттях використовують навчальний комплект — прототип наземного дрона, призначеного для розмінування, розвідки або виконання інших завдань.
Після закінчення навчання людина буде експертом за спеціальністю «Наземний дрон», і зможе працювати в IT-сфері або застосовувати вміння під час виконання бойових завдань. Також універсальність обладнання дасть змогу працювати з будь-якої технікою, у якій подібні механізми, навіть іноземного зразка.
— У військовій справі наземний дрон потрібен для розмінування, розвідки або створення дистанційно керованої бомби. Це обладнання допоможе нашим воїнам знаходити, знешкоджувати та закладати боєприпаси. Основна перевага в тому, що він безпечний для оператора, адже дрон повністю автономний, ваше завдання — правильно його запрограмувати. Під час створення дронів ми також враховували різний рельєф місцевості, тому в наборі доступна як колісна база, так і гусенична, — зазначив старший викладач курсу Іван Наконечний.
Компанію засновано в березні 2015 року, спочатку в них було понад 40 шкіл по всій Україні, але вони працювали з різними закордонними виробниками. Потім розробники вирішили створити власний вітчизняний продукт Nanit robot. І тепер застосовують їх у навчальних програмах та в системах розумного будинку.
Навчальний комплект, який використовують на заняттях слухачі, відрізняється від практичного меншою ефективністю. Проте навіть навчальний прототип може виконувати бойові завдання, незважаючи на символічну вартість у 5 тисяч гривень.
— Всі комплектуючі набору розраховані саме для навчання, вони розроблені спеціально, щоб людина мала змогу чітко розібратися. Адже освоювати щось нове потрібно з найпростіших прикладів, щоб людина першочергово усвідомила принцип дії, — додав Іван Наконечний.
Особливість курсу полягає в тому, що кожне заняття в курсі має практичний характер. Учні мають можливість поєднувати формати навчання офлайн та онлайн, отримуючи при цьому постійну підтримку від кваліфікованих інструкторів.
Багато військових залучені також до іншої програми розробників — онлайн-курсу «Розумний будинок», яка дає змогу стати фахівцем з охоронних систем, наземних, повітряних дронів та робототехніки. Адже алгоритм програмування, тобто спектр схем і техніки, — ідентичний як у розумному будинку, так і в наземному дроні.
Навчання відбувається на автономній системі з мінімальною кількістю датчиків та елементів введення-виведення інформації для регулювання основних процесів у будинку. Зокрема, імітація доступу до будинку, пожежної сигналізації, світла, інтернету, контролю за допомогою смартфону, двигунів, електрики. Викладачі мають вищу технічну освіту університетів США та України.
Усе комплектовання набору друкується на 3D принтері. І зараз акцент виробництва на навчальних дронах. Військові, які прийшли на курси, розповіли, що хочуть стати більш універсальними на полі бою та вирішувати питання ремонту або вдосконалення техніки на місці, в польових умовах, адже це дасть змогу значно зекономити час на дорогу в тилові підрозділи.
— Я не хочу втрачати час, поки проходжу лікування після поранення. Для мене це видалося оптимальним варіантом, мені здається, що допоки я не відновлюсь фізично, це найкраще, що я можу зробити корисного для своїх побратимів та найскорішої перемоги. Поки не можу бігати з кулеметом — буду паяти! — наголосив військовий з позивним «Рахуба».
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Після закінчення курсу слухачі отримають сертифікати міжнародного зразка, які підтверджують те, що людина пройшла курс і є спеціалістом у цій галузі. А що стосується слухачів очної форми навчання, то додатково в них буде сертифікат державного зразка від КПІ імені Ігоря Сікорського.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-21 09:41:13