Українські морські дрони: чи можуть потопити всі кораблі РФ та на що здатні
Українські морські дрони – це серйозний витік еволюції, який відбувся через необхідність захисту після повномасштабного вторгнення Росії. Що таке українські морські дрони, в чому їхня особливість і чи можуть вони потопити весь російський флот – на ці запитання відповів директор фонду Повернись живим Тарас Чмут.
– Те, що є зараз, – це фактично продукт повномасштабного вторгнення. Декілька ініціатив, які переросли вже в компанії, паралельно якоюсь мірою конкуруючи між собою, створюють декілька різних продуктів, які по своїй суті є одним і тим же самим безекіпажним дистанційно керованим катером-камікадзе.
Чмут зазначив, що українська сторона кожного разу робить висновки, як найкраще застосовувати морські дрони.
Зараз дивляться
– Кожного разу ми робимо висновки за тактикою, технічною частиною, виявляємо якісь проблеми, усуваємо їх. Умовно кажучи, кожного місяця, кожні пів року ми еволюціонуємо цим процесом. Ті вироби, які в нас були на вересень-жовтень минулого року, і ті вироби, які є на вересень цього року, – це серйозний витік еволюції.
Директор фонду звернув увагу, що російські окупанти бояться тепер, що по них в будь-який момент можуть завдати ударів, тому намагаються покращувати ешелони захисту.
– Після того, як ми завдали удару по декількох кораблях чи хоча б спробували завдати удару в різних частинах Чорного моря, вони бояться, що будь-де може до них чи в них прилетіти такий катер. Ще їхні бази тепер теж в декілька ешелонів захисту, тому що декілька разів ми безпосередньо в базах завдавали вогневого ураження. І це було для них дуже неочікувано.
Він наголосив, що подібні розроблення не здатні за своїми функціональними та практичними ознаками замінити повноцінний морський флот.
– Флот – це не лише про завдання вогневого ураження. Флот – це про можливість перенесення сили з однієї точки в іншу, та її застосування там. Флот – це економіку, геополітику, дипломатію, торгівлю і три крапки, тому що довго можна дописувати. Подібні платформи не здатні замінити повноцінний флот.
На його думку, морські дрони не здатні повністю потопити Чорноморський флот РФ, тому що мають свої обмеження.
– Важливо розуміти, що це не є ідеальною та універсальною зброєю. Це зброя, яка має дуже багато обмежень. Скажімо так, якщо у вас катер перебуває в морі у режимі очікування, то він споживає якесь паливо, мінімально, але споживає. Він не може там місяць бути. Це все впливає на ціну й тактику застосування. Якщо ви на місяць можете робити всього декілька виробів, то кожен з них коштовний для вас, і ви не можете ними розкидатися.
Водночас морські дрони доволі легко виявити, тому не всі з них доходять до потрібних військових цілей. Ці безпілотники можна знищити з кулеметного чи артилерійського озброєння, тому що вони мають невелику швидкість.
– Проблема в тому, що якщо його виявляють на кораблі або катері, то зі штатного кулеметного чи артилерійського озброєння внаслідок не дуже великої швидкості самого катера знищують. Якщо його виявляє авіація, то відбувається те ж саме. Вертольоти – одна з найбільших загроз для подібних катерів. Коли він на воді, і рухається, то гарно помітний через слід, – звернув увагу він.
Джерело: Телебачення Торонто
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-15 16:33:38