Україна і світ

Україна стане членом НАТО — головний підсумок Вільнюського саміту Північноатлантичного Альянсу

Підсумки Вільнюського саміту НАТО підбили експерти. Дискусійна панель на тему «Підсумки та оцінки Вільнюського саміту НАТО» відбулася у Military Media Center. Під час її роботи експерти проаналізували перспективи набуття Україною членства в НАТО у світлі рішень та заяв лідерів держав Альянсу.

Ключовими під час обговорення стали питання, яких гарантій безпеки чекає Україна до вступу в НАТО і чи спроможні західні партнери нашої держави їх забезпечити. Обговорили також питання про те, де саме проходять «червоні лінії» між Альянсом та російською федерацією і якою саме має бути стратегія НАТО щодо рф.

Відкрив роботу дискусійної панелі заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергій Герасимчук. Він зауважив, що неоднозначність в оцінках результатів саміту спричинена тим, що віяло можливостей під час зустрічі було досить широким, і той факт, що остаточні тексти документів ухвалювались уже під час саміту, а не напередодні, свідчить про суттєві розбіжності між учасниками. Утім, відмінні бачення все ж вдалось привести до спільного знаменника.

— У результаті ми маємо те, що можна назвати невизначеною визначеністю. Ми отримали певну визначеність щодо того, що Україна стане членом НАТО. Ми отримали певну визначеність щодо того, що нам доведеться це робити без ПДЧ, що сприймається як позитивний факт. Але невизначеність залишилась у тому, коли це станеться, і в тому, які саме конкретні кроки має зробити Україна для того, щоб це сталося, — підкреслив він.

На думку експерта, у рішенні щодо скасування Плану дій щодо членства в НАТО є як позитивні, так і негативні сторони. Заміною ПДЧ стануть програми, які будуть оцінювати Міністр оборони України та міністри оборони країн Північноатлантичного Альянсу. Україна бере участь у таких програмах ще від 2003 року, тобто наша держава уже 20 років виконує програму щодо вступу до НАТО.

— Зараз потрібне розуміння, як саме будуть втілюватися реформи і які будуть виділятися на це ресурси. Бо те, що реформи втілювати необхідно, це факт, але це зазвичай не тільки працемісткий, а й доволі дорогий процес, — наголосив він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тому якщо нова програма буде передбачати фінансування технічної експертної допомоги, це стане великим плюсом для України.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-13 12:29:35