Україна і світ — проти російської агресії. Санкції в дії
Міністри енергетики країн Європейського союзу домовилися про встановлення граничної ціни на газ на рівні 180 євро за МВт-годину. Це менше ніж 2000 доларів за тисячу кубометрів. Механізм корекції газового ринку, покликаний запобігти екстремальним коливанням цін, застосовуватиметься з 15 лютого.
Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Ріші Сунак закликав ігнорувати будь-які заклики москви до припинення вогню доти, доки вона не піде із окупованих територій в Україні.
Сполучене Королівство анонсувало новий пакет військової підтримки для України на 2023 рік, що включатиме передусім артилерійські боєприпаси. Йдеться про контракт на 250 млн фунтів стерлінгів.
Уряд Канади планує конфіскувати у російського олігарха романа абрамовича $26 млн заарештованих в рамках санкцій активів, а кошти від їх конфіскації спрямувати на допомогу у відновленні України.
Польська підтримка українців та України з початку повномасштабного вторгнення росії за попередніми підрахунками становить приблизно $9 мільярдів (40 мільярдів злотих), з них майже $2 мільярда — військова допомога.
Литовська залізнична група Lietuvos geležinkeliai та три найбільших міста Литви готуються і наступного року надавати безкоштовні транспортні послуги біженцям з України.
Президент Фінляндії Сауле Нііністьо розкритикував заяву французького візаві Емманюеля Макрона про необхідність говорити із росією про «гарантії безпеки» для неї. Схожу думку висловив і президент Литви Гітанас Науседа, який стверджує, що саме росія має надавати гарантії безпеки Україні, а не навпаки.
Станом на грудень у Німеччині в результаті санкцій Європейського Союзу проти росії були заморожені активи підсанкційних осіб загальною сумою близько п’яти мільярдів євро.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-21 02:12:30