Україна і світ — проти російської агресії. Санкції в дії
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/03/antyrosijski-sankcziyi-960x540-780x470.jpg)
Санкції проти російської федерації станом на 14 березня.
— Міністерство оборони США передбачає отримати $3,6 млрд на стримування росії в Європі у 2024 фінансовому році (з 1 жовтня 2023 року до 30 вересня 2024 року). Такі дані містяться в оприлюднених Пентагоном довідкових документах щодо проєкту його бюджету на наступний фінансовий рік.
— Українські військові в Німеччині завершують курс навчання на танках Leopard 2.
— Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи про воєнні злочини, скоєні росією під час вторгнення в Україну, і вимагатиме видачі ордерів на арешт кількох людей. У рамках першої справи прокурори розслідуватимуть випадки викрадення українських дітей, від малечі до підлітків. У другому випадку суд у Гаазі розгляне безперервні атаки росії на цивільну інфраструктуру України, включаючи системи водопостачання, газопостачання та електростанції, адже такі об’єкти навіть близько не можуть вважатися законними воєнними цілями.
— Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе погодилися щодо важливості збереження стійкої та єдиної міжнародної підтримки України.
— Услід за газовою залежністю від росії Німеччина ліквідувала і нафтову. За даними Федерального статистичного відомства ФРН, у січні 2023 року імпорт нафти з росії становив лише 3,5 тис. тон — проти 2,8 млн тонн у січні 2022 року. Частка росії в загальному постачанні нафти до Німеччини зменшилась з 36,5 % до 0,1%. Річне скорочення імпорту російської нафти — 99,9 %, що є яскравим прикладом для наслідування іншими країнами.
— Перша оцінка Єврокомісії щодо прогресу України у виконанні кандидатських критеріїв буде представлена у травні, і до того часу Київ має завершити виконання більшості з них.
— В ЄС не бачать готовності росії до будь-яких мирних переговорів у війні проти України.
— ЄС на пів року продовжив без змін індивідуальні санкції, запроваджені проти майже 1 500 фізосіб і 205 юридичних осіб з росії.
— У Казахстані заарештували майно головного оператора російських космодромів — Центру з експлуатації наземної космічної інфраструктури. Формальним приводом стала заборгованість на 13,5 млрд тенге, або 2 млрд рублів перед підприємством «Байтерек». Заборгованість виникла через шкоду навколишньому середовищу за запуском ракети «союз-5». Служба приставів Казахстану заборонила Центру виводити активи з країни, а її керівнику заборонено залишати республіку до закінчення слідчих дій. Рішення про вжиття заходів примусового характеру ще наприкінці листопада 2022 року виніс суд Міжнародного фінансового центру «Астана».
— Президент Чехії Петр Павел відвідає Україну у квітні.
— Комісія з радіо та телебачення Литви ухвалила рішення зобов’язати інтернет-провайдерів заблокувати IP-адреси російських телеканалів.
— Україна співголовуватиме у новоствореному Глобальному альянсі із запобігання сексуальному насильству до кінця 2023 року. Відповідні домовленості зафіксовано під час зустрічі у Нью-Йорку української та британської делегацій в межах 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.
рф
— На тлі війни проти України та конфронтації з іншими цивілізованими країнами росія продовжує засекречувати статистку реального стану своєї економіки, проте визнала, що інвестиції в економіку рф банківського сектору скоротились на 9,7 %, а інвестиції фізичних осіб на 54, 2 %. В обробній промисловості інвестиції знизились до 6,7 %, в автопромі — вдвічі.
— росстат повідомив, що уряд рф інвестував лише 20,2 % від потреб країни та не зміг забезпечити всі потреби економіки (впк не береться до уваги), водночас регіональна влада взагалі не надавала допомогу регіональному бізнесу.
— У північно-західному федеральному окрузі, де розташовано багато підприємств військово-промислового комплексу, інвестиції скоротились на 5 %, водночас зросли у впк уральського (на 10 %), далекосхідного (на 10,8 %) та сибірського округів (на 5,6 %).
— На росії офіційно схвалено лише шість інвестиційних угод на 408 млрд руб., тоді як у 2021 році було 25 угод на 895 млрд руб.
— Іноземні інвестиції на росію скоротились до 3,9 % від показників 2022 року.
— 59,1 % російських бізнесменів заявили про послаблення конкуренції, що в той чи інший спосіб позначилось на якості товарів і послуг на рф.
— Згідно з останнім опитуванням, 39,3 % росіян скаржаться на високі податки, 37,2 % — на нестабільність законодавства, 38,1 % — втрату робітників, 26,8 % — втрату постачальників, 26,3 % — труднощі з придбанням зарубіжних товарів, послуг та сировини.
— За даними стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), росія все більше втрачає свої позиції на світовому ринку продажу зброї: за період 2018–2022 роки її частка зменшилася на 6 % — з 22 % до 16 %. На думку експертів, основними причинами є значні потреби самої росії в різних видах зброї і техніки, безпрецедентний тиск санкцій США на рф і потенційних покупців її зброї, іміджеві втрати рф через неефективність її зброї у війні проти України.
— Через зупинення російської системи переказів грошей «золотая корона» операцій із платіжними картками сбєрбанку, альфа-банку та «тінькофф» на рф можуть повністю заборонити перекази валюти до інших країн.
— До госдуми внесли законопроєкт про поетапне підвищення призовного віку для строкової служби з 18 років до 21 року. Водночас верхню межу призовного віку планують підвищити до 30 років, зокрема призову підлягають: у 2024 році — громадяни віком від 19 до 30 років; у 2025 році — від 20 до 30 років; 2026 року — від 21 до 30 років.
— влада москви через розгортання систем протиповітряної оборони надає накази знищити дерева у парках і лісах, зокрема, парку-заповіднику «лосиний острів». Від початку 2023 року росіяни розпочали активну вирубку лісів у кількох районах москви. На лосиному острові та на дослідних полях тімірязівської сільгоспакадемії вже розгорнули зенітно-ракетні комплекси С-400. У районі пєчатнікі вирубали близько 100 га лісу в охоронній зоні музею-заповідника коломенське. Поява ППО у парку-заповіднику обурила місцевих жителів і російських екологів, вони направили офіційний запит у муніципалітет. Там їм відповіли, що будівництво військових майданчиків проводилося з метою «забезпечення національної безпеки та оборони російської федерації».
— рф почала відправляти на війну ув’язнених жінок. «Їх забирали із колоній півдня росії. …вони працювали у кущівці (краснодарський край). Десь їх два місяці тримали на сільському господарстві, теплицях та корівниках. Близько сотні ув’язнених жінок потім відправили до України», — повідомила голова фонду «русь сідящая» романова.
— За даними Євразійського банку, за лютий золотовалютні резерви білорусі впали на 4,6 % — до 7 млрд 769,5 млн доларів у еквіваленті.
— білоруські чиновники визнають, що внаслідок санкцій галузі деревообробки та виробництва азотних добрив втратили до 40–50 % експорту. Оскільки бєлстат майже рік не показує статистики, важко реально визначити, скільки білорусь вивозить різними шляхами своєї продукції деревини до країн ЄС. Проте аналізуючи відкриті дані Eurostat, видно, що після введення в березні 2022 року санкцій проти білоруської деревообробки, експорт деревини з Казахстану й Киргизстану почав зростати в геометричній прогресії.
— комітет з праці, зайнятості та соцзахисту мінського міськвиконкому повідомив, що на початок березня наймачі столиці потребували 26,8 тис. працівників. Як і раніше, гостро стоїть питання з дефіцитом медиків. На 1 березня у мінських медзакладах не вистачає 1 746 медсестер і 1 518 лікарів-фахівців. Серед робітників найбільше потрібні кухарі (706 вакансій), водії автомобілів (608), продавці (541), слюсарі механозбірних робіт (489), електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування (476).
Джерело: Служба зовнішньої розвідки України
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-15 00:43:25