Україна і світ

Україна готується до підписання 28 безпекової угоди – ОПУ

Фото: УНІАН

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що Україна незабаром укладе 28 двосторонню безпекову угоду.

Про це він сказав під час презентації результатів соціологічного опитування Зовнішня політика та безпека. Настрої українського суспільства.

Нова безпекова угода для України

Україні потрібні гарантії безпеки до вступу в НАТО. Жовква навів приклад Фінляндії та Швеції, які на Мадридському саміті отримали запрошення розпочати переговори про членство в НАТО. Важливим є те, що для НАТО безпека цих країн уже зараз є важливим питанням.

Він зазначив, що це один із механізмів отримання гарантій безпеки.

– Якщо такого механізму не буде для України, Україна вже сьогодні працює над тим, щоб такі гарантії безпеки були отримані, – повідомив заступник керівника ОП.

Йдеться про двосторонні угоди з безпеки. На сьогодні Україна вже уклала 27 двосторонніх безпекових угод, переважно з країнами НАТО. Ці угоди є частиною системи гарантій безпеки, яка працює на довгострокову перспективу.

– Можу анонсувати про те, що незабаром буде укладено ще один, наступний, 28 документ (про гарантії безпеки – Ред.), – сказав Жовква.

Він зазначив, що певні елементи цих угод уже працюють.

– Працює конкретно сума військової допомоги від переважної більшості країн, які уклали такі документи. Ці суми не тільки були виділені на 2024 рік. До речі більшість країн виділила більше навіть ніж було записано в цих документах. Але лідери цих держав підтверджують, що таке фінансування буде продовжуватися і в наступні роки, – розповів Жовква.

Угоди укладаються на термін 10 років, і всі партнери заздалегідь закладають у свої бюджетні плани кошти на підтримку України.

Зазначимо, що першу таку угоду Україна підписала з Великою Британією в січні 2024 року. Потім було укладено угоди з безпеки з Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Норвегією, ЄС, Ісландією, США, Японією, Литвою та Естонією.

У липні 2024 року Україна підписала угоду з Польщею, яка вперше передбачає можливість перехоплення ракет і дронів, що летять у напрямку Польщі. Згодом були укладені угоди з Люксембургом, Румунією, Чехією, Словенією, Грецією та Ірландією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Центр Нова Європа / New Europe Center

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-10 13:40:00