Львівський портал

Українські волонтери звертаються до влади: чого вимагають

3 грудня у Львові відбувся ІІІ Міжнародний волонтерський саміт, під час якого представники майже 300 організацій підготували звернення до президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Про це повідомляє Львівський портал.

Форум зібрав не лише волонтерів зі Львова та області, а й з-за кордону, представників місцевої та державної влад. Вони дискутували про те, як збільшити ефективність волонтерського руху, які на цьому шляху є перепони, як поліпшити комунікацію з держустановами, як має виглядати справді продуктивна співпраця волонтерів та держави.

За результатами дискусій учасники саміту підготували звернення до керівництва України, у якому закликають відкоригувати й ухвалити нові законодавчі акти щодо військово-волонтерсько-суспільної співпраці. Зокрема для військових просять спростити і скоротити в часі процедуру списання майна в бойових умовах – прийняти відповідний закон №10039. Створити ефективний механізм передачі майна військовим формуванням, в тому числі військовослужбовцям – фізичним особам у тимчасове користування для посилення боєздатності їхніх підрозділів.

Владу закликають також впорядкувати правила виїзду за кордон для волонтерів, впровадити рейтинговий підхід до організацій і волонтерів, уніфікувати процедуру подання документів та отримання відповідей.

Окремий пункт – запровадження опції декларативної звітності для волонтерів – фізичних осіб та малих волонтерських організацій.

Крім того, волонтерські організації наголошують на важливості переходу України на «військові рейки». Потужною силою тут вбачають саме органи місцевого самоврядування, які, зменшивши некритичні видатки з власних бюджетів, можуть фінансувати оборонно-військове виробництво на своїй території.

«Кожна ОТГ, кожен навчальний заклад, кожна державна чи приватна установа, кожна релігійна громада, кожен ЗМІ повинні зосередити зусилля на підтримці військових та оборонно-військового виробництва», – наголошують волонтери.

Львівський портал подає напрацьований проєкт звернення повністю:

Ми, волонтери України та делеговані представники іноземних волонтерських організацій, зустрілися 3 грудня 2023 року на ІІІ Міжнародному волонтерському саміті і за результатами проведених дискусій звертаємось до президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Закликаємо внести зміни в наявні та/або розробити нові нормативно-правові акти в таких напрямках військово-волонтерсько-суспільної співпраці:

Для військових:

 1. Спростити і скоротити в часі процедуру списання майна сил оборони України в бойових умовах. Прийняти та підписати закон №10039.
 2. Впорядкувати організаційно-штатні структури військових частин і скоротити розрив між тим, що на папері, і тим, що є насправді.
 3. Створити механізм передачі майна військовим формуванням, в тому числі військовослужбовцям – фізичним особам у тимчасове користування для посилення боєздатності їхніх підрозділів.
 4. Розробити і впровадити робочий механізм забезпечення ПММ та сервісом волонтерського майна, що є у користуванні військових.

Для волонтерів і волонтерських організацій:

 1. Впорядкувати правила виїзду за кордон для волонтерів. Ввести рейтинговий підхід до організацій і волонтерів. Зробити зрозумілими й однаковими процедури подання документів і отримання відповідей.
 2. Зробити можливим купівлю іноземної валюти та переказ її за кордон для купівлі військового майна за клопотанням військових – фізичних осіб в межах розумних лімітів.
 3. Створити робочий механізм списання волонтерського майна, втраченого чи знищеного внаслідок воєнних дій.
 4. Запровадити опцію декларативної звітності для волонтерів – фізичних осіб та малих волонтерських організацій.
 5. Розробити законні підстави для можливості комплексного страхування водіїв – волонтерів без прив’язки до конкретного транспортного засобу.
 6. Запровадити безвізовий режим в’їзду та перебування в Україні для громадян іноземних держав, медичних чи гуманітарних організацій, фондів чи програм, інших організацій, які прибувають в Україну на запрошення Кабінету Міністрів України та регіональної влади для надання гуманітарної допомоги населенню.
 7. Запровадити дієву комунікацію з іноземними волонтерами, в першу чергу – на регіональному рівні.
 8. Вирішити проблему з тими волонтерами, які, допомагаючи Україні, протермінували свої візи чи отримали депортацію.

Для суспільства. Розробити державну політику щодо таких засад:

 1. Скерувати вивільнені ресурси (внаслідок зменшення некритичних видатків) місцевих бюджетів на створення/підтримку оборонно-військового виробництва в кожній громаді. Здійснити своєрідне перелаштування економіки на «військові рейки».
 2. Кожна ОТГ, кожен навчальний заклад, кожна державна чи приватна установа, кожна релігійна громада, кожен ЗМІ (надалі – суспільство) повинні зосередити зусилля на підтримці військових та оборонно-військового виробництва.
 3. В суспільстві треба розвивати культуру волонтерства, допомоги волонтерам, підтримку наших сил оборони в довгій перспективі.
 4. Навчальним закладам усіх рівнів, залучившись підтримкою ветеранських спілок, культивувати патріотизм і готовність захищати Україну серед покоління, що підростає.
 5. Державним, релігійним та іншим некомерційним організаціям впровадити культуру доцільності щодо видатків. Витрати на оборону держави мають мати найвищий пріоритет.
 6. Прийняти законопроєкт про можливість фінансувати потреби армії – закон №9559-Д.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-12-04 13:50:31

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин