Україна і світ

Українські вчені навчилися прогнозувати ускладнення від Covid-19

Українські вчені за аналізом крові хворих на коронавірус навчилися прогнозувати, як буде розвиватися хвороба. Про результати дослідження розповів завідувач відділом загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко.

коронавірус

– Ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вище він, тим гірше прогноз), і довели це (до речі, першими в світі), – зазначив учений.

За його словами, для визначення рівня позаклітинної ДНК вони відібрали кров у 80 пацієнтів, які перебували в стані звичайної, середньої тяжкості, але мали високий ризик важкого перебігу захворювання.

Досенко розповів, що днями вони отримали остаточні результати – завдяки реактивам, які придбали за рахунок гранту Національного фонду досліджень України.

– Все, що потрібно людям, щоб буквально в перший день хвороби передбачити, наскільки тяжким буде її перебіг і, відповідно, які препарати слід приймати, – здати кров на визначення рівня позаклітинної ДНК, – підсумував учений.

Джерело: НАН

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-05 10:16:05

Back to top button