Україна і світ

Українські офіцери, які навчаються у Британії ознайомилися з основними принципами «ІНТЕРФЛЕКС»

1

Британський полковник Джеймс Турстан розповів про «ІНТЕРФЛЕКС» українським офіцерам, які навчаються в Оборонній академії Сполученого Королівства на курсі бригадного управління. Очільник багатонаціональної навчальної операції розповів про фундаментальні принципи, на яких базується «ІНТЕРФЛЕКС», а також відповів на питання українських командирів.

«Переважна більшість українських військових, які у нас навчаються, ще вчора були цивільними людьми. На території Британії вони отримують базову загальновійськову підготовку. Багато хто з них ніколи в житті не стріляв і не тримав зброю у руках. В нашому розпорядженні є лише п’ять тижнів, щоб підготувати цих людей до бойових дій. Тому нам потрібно правильно розставити пріоритети і дати новобранцям базові знання.

Ми зосереджуємося на трьох принципах: здатності виживати, здатності ефективно вбивати ворога і здатності підтримувати бойовий дух війська.

400363769 685315310448217 6981890534300676484 n

Що стосується першого принципу, ми маємо дати курсантам достатньо вмінь та навичок, щоб вони могли вижити, потрапивши на передову. Як я прочитав у профілі одного з військових, існує тисяча і один спосіб, як загинути щодня. Але наші солдати повинні мати базове розуміння, як не загинути на полі бою через дурну помилку. Вони повинні розуміти основні загрози на передовій, достатньо навчені, щоб адоптуватися до ситуації, в яку вони потраплять.

Також бійці мають бути спроможними ефективно вбивати російських окупантів. Вони мають бути впевненими і добре знати свою зброю. Ми точно не можемо передбачити, яку саме зброю їм видадуть по приїзду в Україну. Тому для тренувань ми використовуємо AR-M9F – болгарський варіант Калашникова. Це ближче до традиційного АК-47, ніж британський SA80. До кінця курсу солдати вистрілюють приблизно 600-800 бойових набоїв під час різних тактичних занять, а ще досить багато холостих патронів.

Третій принцип – жага до наступальних дій: ми знаємо, що українське прагнення перемоги є легендарним. І наступальний дух є дуже важливим для будь-якого військового. Ми намагаємося підтримувати такий настрій в наших новобранцях», – зазначив командир «ІНТЕРФЛЕКСУ».

Він повідомив, що протягом курсу новобранці опановують міжнародне гуманітарне право, бойові дії в окопах, психологічну підготовку, коли для воїнів створюють шокуючі умови, з якими вони в подальшому можуть зіштовхнутися в ході бойових дій. Окрім цього, вони вчаться протидіяти мінно-вибуховим засобам, опановують медичну підготовку за стандартами ТССС, вчаться реагувати на ворожі дрони на передовій.

400390519 685315290448219 4945297515457127455 n

Полковник Джеймс Турстан відмітив, що з Генеральному Штабі Збройних Сил України є дані, що новобранці, підготовленні в рамках «ІНТЕРФЛЕКСУ», є витривалішими у бою, можуть довше вести бій з силами противника і бути стійкішими під час артилерійського вогню.

«Наше основне завдання, щоб особовий склад, який ми готуємо в рамках нашого курсу, мав набагато підготовку кращу, ніж підготовка російських солдат», – наголосив полковник британської армії.

Під час сесії питань і відповідей українські командири цікавилися можливістю розширити тренувальну операцію для військових з бойових підрозділів, що мають бойовий досвід.

Питання стосувалися і підготовки саперів на території європейських держав і спроможності Великої Британії запровадити такі курси для більшої кількості військових.

Окрім того, торкнулися питання статусу британських сертифікатів: нині вони прирівнюються до атестаційних документів, які військові отримують в українських навчальних центрах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Генеральний штаб ЗС України

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-11-09 07:57:51

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин