Україна і світ

Українська парамедикиня Юлія «Тайра» Паєвська отримала міжнародну премію International Women of Courage

Українська волонтерка та парамедикиня Юлія «Тайра» Паєвська нагороджена міжнародною премією International Women of Courage.

Про це йдеться у повідомленні Державного департаменту США.

Відзнаку «Тайра» отримала 8 березня в Білому домі з рук Держсекретаря США Ентоні Блінкена та першої леді США Джилл Байден.

«Допомагаючи евакуювати жінок і дітей із зон, охоплених війною, український військовий ветеран Юлія Паєвська таємно задокументувала звірства, вчинені російськими військами під час облоги Маріуполя у 2022 році. Вона контрабандою провезла карту пам’яті журналістам Associated Press у тампоні, і була змушена знищити іншу зубами, перш ніж її захопили російські війська та піддали тортурам для отримання інформації. Після свого звільнення вона продовжувала підносити свій голос на захист свого народу, відстоюючи мир і незалежність України», — повідомила прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр.

Під час отримання нагороди «Тайра» зазначила, що сприймає відзнаку як визнання мужності всього відважного українського жіноцтва, яке зараз бореться за життя своїй дітей, своєї країни та всього українського народу.

Міжнародна премія International Women of Courage започаткована колишньою держсекретаркою США Кондолізою Райс у 2007 році; вона зробила це, аби вшанувати жінок, які створюють світле майбутнє — для себе, для своїх громад і для прийдешніх поколінь. Відтоді цією нагородою було відзначено понад 180 жінок із понад 80 країн світу.

 

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-09 16:46:14