Львівський портал

Українці в Італії вийшли на маніфест проти злочинів режиму Кремля

Українська діаспора Італії вийшла на масовий маніфест, аби вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, який влаштував радянський режим. Про це Львівському порталу повідомила асоціація Liberi Oltre le illusioni.

Тисячі українців зібралися у Болоньї на площі Сан-Франческо 26 листопада, аби також нагадати Європі про злочини минулого та привернути увагу до звірств, які режим Кремля продовжує скоювати в Україні й сьогодні.

«Дії російської армії фактично спрямовані на знищення усієї країни та заміну демократично обраного уряду на уряд, підконтрольний Кремлю. Українська ідентичність сягає глибокої давнини. Вона передувала царській Росії, а сьогодні яскраво відображена в героїчному опорі українського народу», – наголошують у асоціації Liberi Oltre le illusioni.

IMG 20221127 WA0027

Українська діаспора нагадує, що 24 лютого 2022 року російська армія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Незадовго до цього президент РФ Влaдімір Путін описав Україну як «території, що називають себе українськими». Також 21 лютого він заявив, що Україна є винаходом Леніна, а Хрущов нібито подарував Крим Українській РСР як післявоєнну компенсацію в 1954 році.

На початку 1930-х років Сталін запровадив колективізацію селянських господарств та реквізицію врожаю. Кожен, хто виступав проти, був засуджений до ув’язнення, депортації або смертної кари. Голод, викликаний цими зумисними репресіями радянської влади, призвів до загибелі щонайменше 4 мільйонів українців. Втім точна кількість жертв голодної смерті остаточно не визначена, і деякі історики стверджують, що ця цифра може сягати й 10 мільйонів.

IMG 20221127 WA0003

У 2003 році Росія і США підписали декларацію, засуджуючи ці події 1932-1933 років.

23 жовтня 2008 року геноцид визнав і Європарламент, зазначивши, що Голодомор – це «жахливий злочин проти українського народу та людства».

IMG 20221127 WA0001

«Ми хочемо, щоб люди пам’ятали про цю величезну трагедію, вчинену людьми проти інших людей, ми хочемо показати нашу повну підтримку та солідарність з українським народом. Ми хочемо нагадати італійському та європейському цивілізованому суспільству, політичним партіям та асоціаціям, що право на життя та свободу цих людей знову поставлено під загрозу тим самим тоталітарним режимом у Кремлі. Ми хочемо запросити цивілізоване суспільство та політичні організації об’єднатися на захист свободи та демократії, основ Італійської Конституції та Європейського Союзу», – повідомили у Liberi Oltre le illusioni.

В асоціації також переконані: «Битва, яку веде Україна – це не лише боротьба за захист території, це передусім боротьба вільного народу проти гноблення та насильства, це боротьба за захист основоположних цінностей нашого демократичного суспільства. Стати на бік українського народу – це обов’язок кожного вільного громадянина».

IMG 20221126 WA0018

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-11-30 14:38:30