Україна і світ

Україна звернулась до Ірану через чорні скриньки збитого МАУ

Українська влада просить Іран передати українським правоохоронцям бортові самописці з літака Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, збитого іранськими військовими.

Україна робить усе для того, аби забезпечити належне розшифрування бортових скриньок та зберегти докази у розслідуванні обставин авіакатастрофи. Про це повідомила пресслужба Офісу Прокурора в телеграм-каналі. 

“Офіс генерального прокурора та СБУ звернулися до компетентних органів Ісламської Республіки Іран із запитом про правову допомогу, пов’язану з передачею українським правоохоронцям бортових самописців з літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ, який виконував рейс PS752 Тегеран-Київ та був збитий іранськими військовим”, – йде мова у повідомленні.

Що відомо про чорні скриньки літака МАУ

  • Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – близько обіду.
  • Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, інша – отримала пошкодження.
  • Іран спочатку заявив, що не буде передавати їх на експертизу компанії Boeing, а спробує розшифрувати самостійно.
  • 10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: основне

  • Відповідальність за скоєне взяв на себе Корпус вартових ісламської революції. Президент Ірану Хасан Рухані попросив вибачення перед українцями за катастрофу та запевнив у справедливому розслідуванні аварії, покаранні винних та в наданні компенсації.
  • Україна передала Ірану зразки ДНК задля розпізнання жертв-українців вранці 11 січня. Президент Володимир Зеленський сподівається, що іранська сторона зможе якнайшвидше ідентифікувати тіла наших громадян та повернути їх наступного тижня – до 19 січня.
  • Український уряд виплатить по 200 тисяч гривень рідним загиблих в авіакатастрофі. Зеленський додав, що винні обов’язково мають бути притягнуті до відповідальності. Також Іран має виплатити компенсації родинам загиблих. Іранська сторона погодилась з цим питанням.


Катастрофа літака МАУ в Ірані/ Інфографіка 24 каналу

Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close