Львівський портал

Україна пропонує Туреччині відновити «зерновий коридор» без РФ

Україна передала Туреччині пропозицію про відновлення роботи «зернового коридору» без участі Росії, оскільки немає жодних обмежень для суден, які проходять маршрутом по територіальних водах Румунії, Болгарії, а також Туреччини. Про це пише Економічна правда, посилаючись на посла України в Туреччині Василя Боднара.

«Пропозицію про роботу (“зернового коридору”, – ред.) без Росії передано турецькій стороні. Поки що немає остаточного підтвердження. Але оскільки кораблі вже йдуть територіальними водами Румунії, Болгарії, а також Туреччини й проходять протоки без обмежень, це насправді раціональний шлях», – сказав дипломат.

Він нагадав, що і в межах «зернової ініціативи» доволі частими були випадки, коли країна-агресорка блокувала прохід кораблів до України або намагалася регулювати доступ до того чи іншого українського порту. Крім того, обмежувався перелік продукції, яку можна було експортувати з території України.

За словами Боднара, оскільки немає жодних експортних обмежень щодо української продукції для суден, які проходять цим гуманітарним коридором, такий альтернативний варіант може бути одним з основних для врегулювання ситуації.

Наразі триває комунікація між Туреччиною та ООН за результатами переговорів і з Україною, і з Росією, щоб виробити узгоджені позиції. Учасники переговорного процесу очікують «комунікації між Україною і Туреччиною на вищому рівні». За інформацією посла, можливо, вони відбудуться найближчими днями або в межах Генасамблеї ООН.

«Ми, звісно, займаємо конструктивну позицію щодо наших партнерів Туреччини та ООН та посередників і напрацьовуватимемо механізми, які будуть вигідні нашій стороні, але не зашкодять принциповій позиції щодо зняття санкцій з Росії – це абсолютно хибний шлях», – запевнив Боднар.

Як повідомляв Львівський портал, 17 липня Росія заявила, що виходить із «зернової угоди». Разом із цим у Москві оголосили, що це ще й означає відкликання гарантій безпеки судноплавства, Україна зі свого боку відповіла аналогічно. Втім з цього моменту війська РФ взялись цілеспрямовано обстрілювати порти на півдні України, фактично заблокувавши експорт агропродукції морем.

4 вересня в Сочі пройшла зустріч президентів Туреччини та Росії, під час якої вони говорили про відновлення дії Чорноморської зернової ініціативи. Сторони не досягли згоди з цього питання.

Додамо, що саму «зернову угоду» уклали у липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини терміном на 120 днів. Документ дозволив транспортувати українські сільськогосподарські товари через Чорне море на світовий ринок.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-09-07 17:36:03

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин