Україна і світ

Україна пропонує Росії знижку на постачання газу для послаблення кризи – Зеленський

За словами президента Володимира Зеленського, Україна запропонувала Росії знижку на доставку природного газу до Європи, щоб збільшити постачання та полегшити енергетичну кризу в регіоні.

Знижка поширюється на обсяги природного газу понад 40 млрд кубометрів на добу, які Україна вже транспортує до Європи з Росії, сказав Зеленський.

За його словами, наявні потужності є і для ПАТ Газпром.

У Газпромі від коментарів відмовилися.

– Україна пропонує цю додаткову потужність усім потенційним транзитним країнам. Ми хотіли би бачити європейські компанії клієнтами, але додаткові потужності доступні і для Газпрому. І зі знижкою в порівнянні з діючим тарифом на транзит я можу припустити, що ця знижка становитиме 50%, – повідомив Зеленський.

Обмежені російські поставки та низький рівень запасів змусили Європу напередодні зими відчувати стиснення поставок газу, а ціни на спотовому ринку досягли рекордно високих показників. Президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна готова збільшити постачання до Європейського Союзу через суперечливу ланку Північний потік-2 відразу після того, як вона отримає схвалення регуляторів, що багато хто вважає шантажем.

Зеленський зазначив, що Україна обговорює пропозицію щодо поставок газу з Берліном і Брюсселем.

– Ми очікуємо, що вони найближчим часом зроблять кроки на практичних переговорах з цього питання, яке, безумовно, важливо для всієї Європи, – сказав він.

Президент додав, що Україна зі свого боку гарантує транзит, гарантує особливі антикризові умови для транзиту понад контрактні обсяги.

– Дозвольте пояснити: я впевнений, що якщо ми не зробимо цього прямо зараз, втрати Європи цієї зими будуть величезними. Лише швидкі скоординовані дії можуть зупинити кризу, – сказав президент.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав шантажем заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що РФ готова почати постачання газу через Північний потік-2 наступного дня після отримання дозволу від німецького регулятора.

Тому Україна чекає чіткої позиції Німеччини на те, що РФ використовує газ як зброю.

18 жовтня Україна подала заявку на участь у сертифікації оператора Північного потоку-2. Якщо німецький регулятор її прийме, то це зобов’яже формально враховувати позицію України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-23 13:50:30

Back to top button