Україна і світ

Україна може вступити в ЄС тільки після ексгумації жертв Волинської трагедії – Яблонський

1

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що Україна може вступити в Європейський Союз тільки після ексгумації жертв Волинської трагедії.

Про це він сказав польській радіостанції ZET.

Він розповів, що процес ексгумації вже розпочався на першій ділянці в селі Пужники на Тернопільщині. 

Зараз дивляться

За словами Яблонського, влада Польщі продовжуватиме працювати над швидкою видачею дозволу на ексгумацію.

– На нашу думку, без розв’язання цього питання, і багато українців це також вже усвідомлюють, Україні немає чого мріяти про вступ до Євросоюзу, – сказав заступник міністра.

Яблонський також наголосив, що без розв’язання питання ексгумації неможливо будувати довгострокове примирення з Україною, і влада Польщі підкреслюватиме цей факт.

Волинська трагедія

11 липня 1943 року на Волині “відбулася кривава неділя – кульмінаційний момент” Волинської трагедії, яку польські депутати вважають геноцидом.

Того дня українські підрозділи ОУН та УПА, часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення, йдеться у повідомленні.

Також у резолюції зазначається, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам’яті жертв геноциду, під час якого “було вбито понад 100 тис. поляків – часто у дуже жорстокий спосіб”.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Фото: МЗС Польщі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-08 17:47:49

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин