Україна і світ

Україна може вибити війська РФ на позиції до 24 лютого до кінця цього року – Джонсон

Офіс президента України має реалістичний план, завдяки якому вдасться відкинути російських військових на кордони до 24 лютого.

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час виступу на саміті НАТО у Мадриді.

Його запитали, чи може Україна відбити російські війська до кінця 2022 року, як це планував президент Володимир Зеленський. Джонсон відповів, що оптимістично оцінює спроможність ЗСУ.

– Причини, через яку я їздив в Україну перед початком усіх цих самітів (саміти НАТО та G7, – Ред.) в тому, аби отримати реальне уявлення про те, яким є бачення у президента Зеленського і його адміністрації. Як вони оцінюють те, що відбувається. І це дійсно зрозуміло. Вони справді бачать спосіб, як змінити динаміку (війни, – Ред.) цього року, у найближчі кілька місяців. І я думаю, що це важливо. Я думаю, що це означає, що ми маємо допомагати їм настільки, наскільки можемо, – сказав Джонсон.


Він зазначив, що Україна вже показала, що може чинити опір російському вторгеннню.

– Ось чому я думаю, що найцікавішим елементом останніх подій є РСЗВ, які мають бути направлені в Україну. Мені сказали, що українські війська є дуже гнучкими в їх застосуванні, – додав очільник британського уряду.

Він впевнений, що українські військові зможуть відкинути Росію на позиції, які були зайняті до початку повномасштабного вторгнення.

– Ми вважаємо, що вони (українці, – Ред.) можуть дати відсіч росіянами і повернути їх на позиції до 24 лютого. Це безумовно те, що президент Зеленський каже, він хоче зробити. І він має план для цього, – сказав Борис Джонсон.

Раніше, 23 червня, Борис Джонсон казав, що служба військової розвідки його країни вважає, що наступ РФ в Україні сповільниться протягом найближчих кількох місяців, оскільки армія Росії виснажує свої ресурси.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-01 01:50:00

Back to top button