Україна і світ

Україна має залишатися пріоритетом зовнішньої політики Литви — Гітанас Науседа

1

В умовах, коли увага міжнародної спільноти звернена на нові конфлікти у світі, дипломатичні зусилля Литви мають бути спрямовані на мобілізацію міжнародної підтримки України.

Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа під час щорічної зустрічі президента з главами дипломатичних місій, представництв при міжнародних організаціях та консульствах.

«Україна була, є і буде мати для нас екзистенційне значення. І всі зусилля дипломатичної служби мають бути зосереджені саме на цьому пріоритеті. Що б не трапилося, ми не можемо піддатися втомі від війни», — додав Гітанас Науседа.

Він підкреслив, що Литві потрібно продовжувати послідовно мобілізувати всебічну міжнародну підтримку України, порушувати питання відповідальності росії за її агресію та воєнні злочини, а також сприяти тому, щоб євроатлантична перспектива України залишалася на міжнародному порядку денному.

За словами Гітанаса Науседи, нові конфлікти, що спалахують у різних частинах світу, відволікають увагу міжнародної спільноти від війни росії в Україні та, загалом, від агресивних амбіцій росії у зовнішній політиці.

У своєму зверненні президент також наголосив на важливості зміцнення трансатлантичних зв’язків та ефективного функціонування в рамках НАТО та ЄС, а також на необхідності спільної роботи з союзниками та партнерами над захистом демократичних цінностей та міжнародного порядку, заснованого на правилах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-11-07 10:26:11

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин