Україна і світ

У зв’язку зі зростанням в Європі: ВООЗ може оголосити віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацією

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) близька до того, щоб оголосити мавпячу віспу надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу. Рішення з цього питання може бути ухвалене вже сьогодні, 24 червня.

Причина – стрімке зростання захворюваності в Британії. І це – незважаючи на енергійні зусилля по його стримуванню. У країні за останній місяць було зареєстровано майже 800 випадків зараження вірусом. Це найбільший показник після Центральної та Західної Африки.

Крім того, динаміка захворюваності викликає занепокоєння у експертів по всій Європі. Особливо в розпал багаторічної пандемії коронавірусу.

Після Великої Британії найбільше випадків зафіксовано в Іспанії, Німеччині та Португалії. За останні шість тижнів ВООЗ зареєструвала понад 3200 випадків захворювання в 48 країнах. Станом на 15 червня зареєстровано один летальний результат.

Надзвичайний комітет ВООЗ з міжнародних правил охорони здоров’я провів вчора, 23 червня, засідання, щоб обговорити, чи слід назвати спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

Це дозволить мобілізувати нове фінансування й спонукати уряди до відповідних дій.

Відзначається, що новий коронавірус, що викликає Сovid-19, отримав аналогічний статус в січні 2020 року.

вооз
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-24 15:34:20

Back to top button