У ЗСУ почали перехід на корпусну структуру, – Сирський
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про початок армійської реформи та перехід війська на корпусну структуру. Про це він повідомив 3 лютого.
«Враховуємо виклики часу та працюємо на посилення армії навіть у тих непростих умовах, що склалися. Триває реформа організаційної структури Збройних Сил. Приступили до реалізаціі заходів з переходу на корпусну структуру», – сповістив генерал.
Водночас з’єднання і частини Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, морської піхоти, Сил безпілотних систем посилюють нарощенням безпілотних систем.
За словами Сирського, особовим складом і технікою поповнюють насамперед ті підрозділи, які тримають оборону на лінії боєзіткнення. Триває переміщення бійців із небойових до бойових військових частин.
«Зробив акцент на потребі покращити роботу в напрямку рекрутингу та посилення психологічної стійкості воїнів. Заходи з адаптації новачків, які прибувають із навчальних центрів, слід проводити ще до початку їхнього залучення до виконання бойових завдань. Адже від того, як ми підготуємо та навчимо людей, залежить стійкість війська», – наголосив головком.
Він додав, що в січні вивести на відновлення боєздатності вдалося трохи більше підрозділів. Такі ж плани є і в подальшому.
Що дасть зміна структури ЗСУ? Як пише видання Militarnyi, перехід на структуру корпус – бригада дозволить суттєво зекономити людський та матеріальний ресурс.
Армійські корпуси виникли з появою масових армій, коли бойові дії збільшились у просторі й ускладнилося управління військовими формуваннями, що мають численний бойовий склад і різноманітне озброєння.
Створення армійських корпусів обумовлене також необхідністю мати з’єднання, здатні вирішувати бойові завдання на самостійному операційному напрямку.
Армійський корпус зазвичай складається з декількох бойових дивізій й/або бригад та формувань забезпечення.
Передісторія
Торік в Україні стали лунати дедалі гостріші суспільні заклики щодо реформування системи армійського управління. Про механізм комплектації бригад, роль та місце певних підрозділів на полі бою, застарілі радянські підходи деяких командирів чи надання більших повноважень низовим командирам неодноразово критично висловлювались як чинні військові, наприклад, командир 12 бригади «Азову» Денис Прокопенко, так і волонтер Сергій Стерненко, військові експерти й журналісти.
Реагуючи на гострий дискурс, президент Володимир Зеленський заявив, що проблеми в армії треба не замовчувати, а вирішувати, і запевнив, що зміна підходів до управління людьми у війську є пріоритетним напрямком для України.
Наприкінці листопада 2024 року президент заявив, що військові пропонуюють перехід на корпусну систему управління в ЗСУ. При цьому він зауважив, що генерали повинні стати ближчими до солдатів і теж бувати в окопах.
Головком ЗСУ Олександр Сирський зі свого боку проводив зустріч із військовими експертами і блогерами, аби обговорити проблемні питання в армії.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-03 14:50:00