У зразках із зони бойових дій в Україні виявлено заборонений газ – ОЗХЗ
Вперше Організація із заборони хімічної зброї виявила заборонений газ CS у зразках снарядів і ґрунту із зони бойових дій в Україні.
Про це йдеться у звіті Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
У зразках із зони бойових дій в Україні знайдено заборонений газ
Зазначимо, що наявність газу CS заборонена конвенцією про використання хімічної зброї.
У звіті ОЗХЗ пояснили, що зразки для проведення дослідження відібрали після інциденту, який стався 20 вересня цього року в Дніпропетровській області поблизу села Іллінка, коли було зафіксовано застосування росіянами хімічної зброї.
– Аналізи призначених ОЗХЗ лабораторій, проведені окремо і незалежно один від одного, підтверджують, що зразки гранати і ґрунту, відібрані з траншеї, містять речовину для боротьби з масовими заворушеннями 2-Хлорбензиліденемалонанонітрил, відому як CS, – повідомили в Організації із заборони хімічної зброї.
Однак, в організації зауважили, що в доповіді не ставили за мету визначити джерело або походження цієї речовини.
Зауважимо, це перший випадок, коли в організації підтвердили використання цього отруйного газу на територіях України, де ведуться бойові дії.
Зазначимо, що за даними Генштабу ЗСУ, лише за жовтень цього року зафіксовано щонайменше 323 випадки хімічних атак з боку росіян.
У Генштабі розповіли, що разом зі звичайними засобами ураження російські загарбники використовують боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, такими як К-51 та РГ-ВО.
Згідно із Женевською конвенцією вони заборонені для використання. Адже значна частка цих боєприпасів містить небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу.
З лютого 2023 року застосування російськими армійцями хімічних речовин набуло системного характеру.
Нагадаємо, що у жовтні цього року Велика Британія ввела санкції проти Військ радіологічного, хімічного та біологічного захисту Росії та їхнього очільника Ігоря Кирилова. Зокрема за застосування хімічної зброї в Україні.
Додамо, що торік Україна вперше отримала місце в складі Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Натомість Росію не переобрали до складу ОЗХЗ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-19 11:36:00