Львівський портал

У зброї, яку Росія використовує в Україні, понад 450 компонентів іноземного виробництва

У російській зброї, яку українські військові захопили з початку повномасштабного вторгнення, виявили понад 450 компонентів іноземного виробництва. Більшість – виготовлені американськими компаніями. Про це йдеться у звіті Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень, пише Reuters.

Так, експерти проаналізували 27 одиниць зброї, зокрема крилаті ракети та системи протиповітряної оборони. Всього у російському озброєнні виявили понад 450 іноземних компонентів.

Найбільшу частину, близько двох третин, виготовлені американськими компаніями. Зокрема компаніями Texas Instruments та Analog Devices – їм належала майже чверть усіх іноземних компонентів зброї.

Решта компонентів були виготовлені у Японії, Південній Кореї, Великій Британії, Німеччині, Швейцарії та Нідерландах.

У одній з найсучасніших російській ракеті 9M727 нарахували 31 сторонню деталь, які були виготовлені американськими та німецькими компаніями. Також 31 компонент виявили у крилатій ракеті Х-101. Їх виробництво належить американським корпораціям Intel та Xilinx.

Компанії, чиї деталі знайшли в російському озброєнні, наголосили, що дотримуються санкцій проти РФ. Також експерт зауважили, що російські компанії могли придбати іноземні компоненти через інтернет до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Однак понад 80 знайдених мікрочипів підлягали експортному контролю США ще з 2014 року, а отже для їхнього експорту до Росії необхідна була ліцензія. Окрім того, компанії мали обов’язково перевіряти чи не потраплять компоненти до російських військових.

У звіті Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень підсумовують, що РФ залежить від іноземних компонентів для великої кількості свого озброєння, а Захід не обмежував доступ Росії до необхідних технологій, навіть попри окупацію частини територій України у 2014 році.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-08-09 14:11:02

Back to top button