У Єгипті розпочалася кліматична конференція ООН
Сьогодні почала роботу 27-ма конференція сторін з питань змін клімату ООН у Шарм-ель-Шейху (Єгипет). Ця щорічна подія збирає разом політиків, громадських діячів та представників бізнесу з усього світу, аби обговорити, як покращити ситуацію з навколишнім середовищем у світовому масштабі. Для України конференція є важливою можливістю донесення інформації щодо впливу російсько-української війни на клімат.
Подія, яка розпочалася сьогодні в Шарм-ель-Шейху, триватиме до 18 листопада. Клімат як ніколи важливий для перемоги над російськими окупантами. Саме тому окреслимо ключові моменти, що треба знати про конференцію ООН з питань змін клімату.
Головна тема, навколо якої будуть дискутувати люди з усього світу, це зменшення викидів парникових газів у атмосферу та відвернення глобальної катастрофи через підвищення температури. Різка зміна погоди, танення льодовиків у Арктиці, посухи в Африці — все це негативним чином впливає на міжнародні відносини. Екологічна вразливість сприяє геополітичній боротьбі за ресурси.
Така міжнародна платформа за сприяння ООН як конференція сторін з питань змін клімату є ідеальною нагодою впливу на політиків. Різні групи людей (науковці, корінні народи, представники бізнесу) вимагають, аби обрані від народу представники влади були відповідальними за свої дії.
У 2015 році було підписано Паризьку угоду про зміни клімату. Тоді світ домовився, що варто зробити все можливе, аби зберегти рівень підвищення температури на Землі на рівні 1,5° за Цельсієм. І минулі 7 років обговорюють, як цей показник залишити, бо далі може бути набагато гірша ситуація. Максимум, який допускається, це 2°.
І головна мета, про яку говорять минулі роки, це кліматична нейтральність до середини XXI сторіччя. Європейський Союз у 2019 році поставив собі амбітну мету стати першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року. Все це реально, якщо зменшити викиди вуглекислих газів у атмосферу. Схожі обіцянки дали й інші держави.
Важливо нагадати, що конференція відбувається в Африці — континенті, який страждає від наслідків змін клімату. Багато африканських країн співпрацюють з ООН з гуманітарних питань, аби в людей просто був доступ до води.
Україна вперше цього року матиме свій власний павільйон. Це стало можливим завдяки сприянню міжнародних партнерів, зокрема Програмі розвитку ООН.
У коментарі АрміяInform виконувач обов’язків Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Христофорос Політіс підтвердив подальшу підтримку нашої держави з питань зеленого переходу та кліматично нейтрального відновлення країни від російської агресії.
«У ці критичні для України та її народу часи ПРООН пишається тим, що є частиною та підтримує перший в історії національний павільйон, організований на Конференції сторін (COP27) ООН щодо змін клімату. Наявність павільйону демонструє, як саме уряд України гарантує, що кліматична справедливість залишається в центрі його плану стійкості та реконструкції.
Ми в ПРООН подвоюємо наші зусилля з надання екстреної підтримки, сприяння відновлювальній економіці в утилізації сміття та реконструкції, а також працюємо над тим, щоб цінні досягнення розвитку, досягнуті країною впродовж багатьох років, не були втрачені, а замість цього використовувалися як міцна база для екологічного, справедливого та інклюзивного відновлення», — підкреслив Політіс.
Якщо коротко, то зараз людство масово хоче відмовитися від викопних джерел енергії. Замість вугілля, нафти та природного газу будуть вітряки та сонячні батареї. Відновлювальні джерела енергії менше шкодять довкіллю та можуть змінити економіку держав. Коли всі ресурси можна буде отримати від переробки, наприклад сміття.
Ось зараз здасте твори пушкіна на макулатуру, і потім з цього можна буде надрукувати нові книги — вже Тараса Шевченка, наприклад. Те ж саме стосується транспорту, засобів гігієни чи одягу.
Організація Об’єднаних Націй допомагає Україні перейти на зелену енергетику. Попри те, що це більше стосується Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів України, зелений перехід це про співпрацю держави, громадянського суспільства та бізнесу.
«Наше багаторічне стратегічне партнерство з урядом України привело до стратегічних результатів, зокрема ухвалення основних законодавчих актів, які сприяють та регулюють відповідальну та екологічно чисту практику поводження з відходами та сприяють припиненню використання озоноруйнівних речовин. ПРООН також підтримала розробку стратегічних документів, зокрема Стратегії України з питань екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року та оновлених Національно визначених внесків (NDC).
Ми продовжуємо підтримувати уряд України, муніципалітети та місцеві громади, оскільки вони просувають зелену економіку, фінансові системи, які підтримують впровадження нових технологій та менш вуглецевмісні рішення в таких секторах, як сільське господарство, транспорт та енергетика, і, що найважливіше, підходи до адаптації до зміни клімату, які просувають рішення, засновані на природі, і впроваджують рішення з енергоефективності», — підкреслив Політіс.
Широкомасштабне російське вторгнення в Україну, як і, власне, збройна агресія кремля з 2014 року, має й кліматичний вимір. Російські окупанти знищують екосистему України, відновлювальні джерела енергії на Півдні, забруднюють навколишнє середовище в Криму. Наводнення, забруднення та знищення всього живого має наслідки для всього людства.
Безумовно, що питання клімату і безпеки так само стосуються силового блоку. Мова йде про переведення військової техніки на біопаливо, кліматична адаптація Сил оборони України та стійкість до загроз від стихійних лих. Іншими словами, українські захисники та захисниці мають бути готовими до ведення бойових дій за будь-яких кліматичних умов. Останнє передбачає забезпечення зимовим одягом та відповідним оснащенням на випадок екологічної катастрофи.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Через вищезгадані моменти конференція в Єгипті це можливість показати всьому світу, як саме росія маніпулює порядком денним про зміни клімату. І щоб кліматичний тероризм кремля теж було засуджено як складову геноциду росії проти України.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-06 21:14:33