Україна і світ

У ВМС розповіли, яке значення для флоту РФ мав крейсер Москва та де зараз “ховаються” інші кораблі

Затоплення крейсеру Москва стало не тільки великим іміджевим ударом для Росії, а й серйозною втратою для Чорноморського флоту.

Про це на брифінгу заявив речник Військово-Морських Сил України ЗСУ Дмитро Плетенчук.

– Цей корабель (крейсер Москва – Ред.) забезпечував усе угруповання Чорноморського флоту РФ, як розвідувальними даними – щодо підводної та надводної обстановки, так і здійснював протиповітряне прикриття. У крейсера було три серйозних ешелони протиповітряної оборони, а відповідно інші російські кораблі не мають таких можливостей в Чорному морі, – сказав він.

Ззавдяки тому, що Туреччина зараз не пропускає через протоку Босфор будь-які військові кораблі, противник не може поповнити корабельне угруповання в Чорному морі.

Відповідно, російські кораблі вимушені триматися досить далеко від відповідних підрозділів українських захисників.

Плетенчук додав, що після потоплення Москви ворожі кораблі ховалися у південній частині Севастопольської бухти, але зараз, після деяких “прикрих випадків”, вони навіть там “не почуваються затишно”.

– Здебільшого зараз їхній корабельний склад перебуває у східній та північно-східній частинах Чорного моря. Навіть з’явилася інформація, що, можливо, якусь частину вони переформатують в Азовське, регіональне якесь угруповання. Хоча, насправді, це теж не має великого сенсу. Тому що ми пам’ятаємо, чим закінчилось для великих десантних кораблів РФ пришвартування у порту Бердянська – і там їх так само дістали, – розповів речник.

Нагадаємо, 13 квітня 2022 року ЗСУ поцілили двома ракетами Нептун у крейсер Москва, який брав участь в атаці на острів Зміїний.

Наступного дня стало відомо, що флагман Чорноморського флоту РФ через пошкодження затонув.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-28 16:20:23