У Трампа сумніваються в можливості перемир’я в Україні в найближчі місяці – ЗМІ

Високопосадовці адміністрації Дональда Трампа останніми днями обговорювали ймовірність того, що США не зможуть укласти мирну угоду щодо України в найближчі кілька місяців, і розробляють нові плани тиску як на Київ, так і на Москву.
Про це пише Reuters.
Розмови про неможливість перемир’я в Україні
Дональд Трамп та його головні радники на початку президентської каденції поставили собі за мету досягти повного припинення вогню до квітня або травня 2025 року. Вони сподівалися швидко укласти довготривалу мирну угоду.
Але жодна з цих цілей не здається досяжною, а тому зростає ймовірність того, що війна затягнеться, а Україна потребуватиме більшої підтримки Заходу.
Американські високопосадовці вже кілька тижнів у приватних розмовах скаржаться на те, як Київ веде переговори, і щодо угоди про видобуток корисних копалин. Та останніми днями, за словами джерел, чиновники Трампа все більше розчаровуються в Москві.
Так, у Білому домі й Держдепі США визнають, що кремлівський диктатор Володимир Путін активно чинить опір спробам Вашингтона укласти довгострокову мирну угоду. Хоча раніше Трамп заявляв, що довіряє російському президенту і вірить у прихильність Путіна до миру.
Тож тепер у Білому домі вивчають можливі важелі тиску на Росію, зокрема санкції та підвищення мит.
На зустрічі з міністрами закордонних справ країн Балтії минулого тижня держсекретар США Марко Рубіо заявив своїм колегам, що мир в Україні не гарантований, і США все ще далекі від укладення мирної угоди.
– Існує глибоке розчарування російським урядом щодо переговорів. Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що розгляне можливість введення вторинних санкцій на всю нафту, що надходить з Росії, якщо вони (росіяни) не будуть серйозно ставитися до мирного врегулювання цього конфлікту, – заявив речник Ради національної безпеки Джеймс Г’юїт.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що Москва не може погодитися на пропозиції США щодо припинення війни в їх нинішньому вигляді, оскільки вони не стосуються питань, через які, на думку Кремля, почалася війна.
Максималістські вимоги Путіна
Європейські та американська розвідки та аналітики неодноразово попереджали, що Путін навряд чи добросовісно вестиме переговори про припинення війни, допоки вважатиме, що його війська перемагають на фронті.
Радники Трампа думали, що посилення економічних санкцій проти РФ, або ж обіцянка їх послабити вперше за три роки війни може підштовхнути Путіна до мирної угоди. Але Путін висунув свої максималістські вимоги, які навряд чи США, Україна чи Європа виконають.
Йдеться про те, щоб США і НАТО згорнули військову активність в Європі, особливо в країнах, що мають кордон з Росією, і щоб іноземного миротворчого контингенту в Україні не було.
Високопоставлений американський чиновник заявив, що посилені санкції та мита навряд чи змусять Росію до поступок.
Щодо України, то, за словами Г’юїта, президент Дональд Трамп розглядає угоду про видобуток корисних копалин як ключову частину досягнення миру в Україні. Ще один американський чиновник заявив, що у Білому домі хочуть цю угоду зробити більш прийнятною для Києва.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-02 12:18:00