Україна і світ

У Талліні відбулися найбільші у світі навчання з кіберзахисту для членів і партнерів НАТО

Понад 3000 учасників з 38 країн — в тому числі члени і партнери НАТО — взяли участь у щорічних навчаннях «Замкнені щити — 2023» (Locked Shields — 2023), які приймав Центр передового досвіду НАТО з кіберзахисту в Таллінні (Естонія). Про це повідомляє пресслужба НАТО.

«Замкнені щити — 2023» — найбільші в світі навчання з кіберзахисту. Вони тривали з 18 по 21 квітня і мали на меті захист комп’ютерних систем від атак в режимі реального часу, а також моделювання тактичних і стратегічних рішень в критичних ситуаціях.

«Протягом чотирьох днів учасники захищали реальні комп’ютерні системи від атак в режимі реального часу і тренувалися приймати тактичні і стратегічні рішення в критичних ситуаціях. Окрім захисту систем, команди повинні були повідомляти про інциденти, приймати стратегічні рішення та вирішувати криміналістичні, юридичні та медійні проблеми», — йдеться на сайті Центру передового досвіду НАТО з кіберзахисту.

Повідомляється, що під час навчань учаснки з країн-членів CCDCOE і країн-партнерів НАТО формували «захисні команди» синього кольору, які протистояли «червоним командам», що атакували.

 

«Минулий рік показав нам, наскільки важливою є сила в кіберзахисті. Кібервійна може бути не такою помітною, як кінетична війна, але вона є невід’ємною частиною воєнних дій. Україна має сильні цифрові компетенції, і це означає, що держава може продовжувати надавати основні цифрові послуги навіть у воєнний час. Кібер-компетентність зростає завдяки інвестиціям, але не лише грошовим — такі навчання, як ці, де союзники зі спільними цінностями також обмінюються ноу-хау і тренуються разом, є ключем до подальшої стійкості», — сказав міністр оборони Ганно Певкур, коментуючи важливість навчання.

За словами Марта Нурма, директора CCDCOE НАТО, «кіберкризи вимагають скоординованих зусиль між особами, які приймають рішення, і експертами з різних державних органів і професій. „Зімкнені щити“, таким чином, зосереджуються не лише на кіберзахисті, а й на стратегічних іграх, правових питаннях і кризових комунікаціях. У разі великої кібератаки швидка співпраця має вирішальне значення для запобігання ескалації кризи безпеки».

Март Нурма також зазначив, що такі навчання, допомагають бути краще підготовленими до таких сценаріїв.

Підготувала Ольга Мосьондз

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-22 07:57:42