Україна і світ

У Стамбулі обвалилася семиповерхівка, жертв дивом вдалося уникнути

Семиповерхова будівля обвалилася у Стамбулі в районі Бахчеліевлер 14 лютого. Місцева влада лише у січні визнала будівлю аварійною та евакуювала людей – завдяки цьому вдалося уникнути жертв.

Про обвал будівлі у Стамбулі розповіло видання Hurriyet та інші місцеві турецькі ЗМІ. 

Тільки у січня 2020 року місцева влада визнала будівлю аварійною та евакуювала людей. Якби не це, то зараз після обвалу було б багато жертв. Наразі ж повідомляють, що ніхто не загинув, але про всяк випадок рятувальники з собаками оглядають завали. 

Мешканців сусідніх будівель також попросили тимчасово покинути свої оселі – надзвичайні служби повинні з’ясувати, чи не створив обвал аварійної споруди небезпеки для інших будинків, розташованих поруч.

Очільник Стамбула Алі Ерлікая вже заявив, що у події вбачає урок: “Ми повинні негайно зносити будівлі, які визнано аварійними“. 

Дивіться фото з місця обвалу будинку у Стамбулі (соцмережі):

 

 

Зараз про наслідки обвалу відомо наступне:

  • Постраждали сусідні будинки,
  • Побиті кілька автомобілів,
  • А також кілька людей з легкими пораненнями доправили до лікарні.

Зауважимо, що будинок міг не впасти, якби не “металошукачі” (так кажуть місцеві мешканці). Мовляв, невідомі особи вночі витягували зі стін та опор будинку арматуру, це й могло бути причиною інциденту.

  • За офіційними даними, лише 35% будинків у місті обладнані відповідно до нових суворих норм будівництва, які прийняли після смертельного землетрусу 1999 року. Тоді загинули 18 тисяч людей і понад 900 з них – у Стамбулі, хоча місто розташоване за 124 кілометри від епіцентру землетрусу.Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close